Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marta Siwka: Nie spoczniemy na laurach

Marta Siwka: Nie spoczniemy na laurach

fot. archiwum

Piast Szczecin wygrał trzy spotkania z Sokołem Chorzów i wyszedł zwycięsko z półfinałowej rywalizacji. W walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej podopieczne Marka Mierzwińskiego zmierzą się z Budowlanymi Łódź.

Radosław Nowicki: Prawdziwą siatkarkę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale po tym jak kończy?

 

Marta Siwka : Zdecydowanie tak. To jest stare, dobre powiedzenie, które doskonale w weekend się sprawdziło. W półfinałowej rywalizacji gra się do trzech zwycięstw, dlatego nie do końca było ważne, że w sobotę zagrałyśmy słabo. Liczy się niedzielne zwycięstwo, które zapewniło nam awans do finału. 

Sobotnia porażka tkwiła wam w głowach w pierwszym secie niedzielnego spotkania?

 

Tak. Na początku spotkania sobotnia porażka siedziała nam w głowach. W związku z tym popełniałyśmy sporo prostych błędów, które udało nam się wyeliminować w dalszej części meczu.

 

Zwycięska druga partia dodała wam skrzydeł?

 

Na pewno. Ważne, że zagrałyśmy zespołowo. Wspierałyśmy się w trudnych momentach. To chyba zdeprymowało przeciwnika, a nam bardzo pomogło w odniesieniu zwycięstwa.

 

W czwartym secie prowadziłyście już 5:0, ale szybko roztrwoniłyście przewagę, a Sokół wyszedł na jednopunktowe prowadzenie. Jakie myśli wówczas chodzą po głowie?

 

Myślę, że w takich sytuacjach nie patrzy się na wynik. Wtedy trzeba zebrać zespół do kupy i zacząć ponownie grać swoją siatkówkę. Wiadomo, że pojawia się dreszczyk emocji, ale nie można się dać im ponieść.

 

W walce o awans do PlusLigi Kobiet zmierzycie się z Budowlanymi. Z jakim nastawieniem pojedziecie do Łodzi?

 

Na pewno po zwycięstwach nad Sokołem nie spoczniemy na laurach. Drużyna z Chorzowa jest bardzo dobrym zespołem, ale Budowlane grają jeszcze lepszą siatkówkę i na mecze z tym zespołem będziemy musiały się podwójnie zmobilizować. W Łodzi nie rozłożymy rąk i będziemy walczyć do końca.

 

Macie wspaniałych kibiców, których zazdroszczą wam inne drużyny. Pomagają wam w trudnych momentach?

 

Mamy wspaniałych kibiców, którzy niezależnie od tego czy wygrywamy, czy przegrywamy są zawsze z nami. W imieniu całego zespołu jeszcze raz chciałam im serdecznie podziękować za wsparcie.

 

Rozmawiał Radosław Nowicki, Strefa Siatkówki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved