Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Orzeł zakończył sezon

I liga: Orzeł zakończył sezon

BBTS Bielsko-Biała po raz trzeci zwyciężył Orła Międzyrzecz w I rundzie play-off i to ekipa z Bielska będzie walczyła z Siatkarzem Wieluń o awans do PlusLigi.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się od stanu 2:0 oraz 5:2 dla gospodarzy. Bielszczanie wzięli się za odrabianie strat i dzięki skutecznym kontratakom, w których nie do zatrzymanie był Paweł Mikołajczak doprowadzili do remisu po 6. W środkowej części seta goście odskoczyli na 13:10, lecz międzyrzeczanie dotrzymywali kroku rywalowi i zdołali zbliżyli się do przeciwnika (20:19). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, a cały set zakończył Mikołajczak (25:23)

Set numer dwa dobrze rozpoczęli gospodarze. Dzięki skutecznej grze Adriana Hunka oraz Michała Lacha Orzeł prowadził 6:3 oraz 10:7. Międzyrzeczanie dołożyli jeszcze kilka punktów bezpośrednio z zagrywki (Maciej Fijałek oraz Maciej Kordysz). Gdy przewaga miejscowych wynosiła już 18:10 trener Grzegorz Wagner dokonał aż 4 zmian. W miejsce Grzegorza Pająka, Pawła Mikołajczaka, Michała Jaszewskiego oraz Mariusza Gacy desygnowani do gry zostali odpowiednio: Maciej Kusaj, Jan Król, Bartłomiej Jajszczak oraz Kacper Bielicki. Rozpędzeni gospodarze pewnie punktowali rywala, a ostatni punkt podarował im Maciej Kusaj, który pomylił się na zagrywce (25:18).

Goście do trzeciej osłony przystąpili z Bielickim, Jajszczakiem oraz Mikołajczakiem, którzy pozostali na boisku aż do końca spotkania. Bielszczanie objęli błyskawiczne prowadzenie 4:1, które sukcesywnie powiększali (10:6, 16:9). Międzyrzeczanie mieli wyraźne problemy skończeniem ataku, a tymczasem goście podbijali coraz więcej piłek w obronie. Miejscowych pewnie punktowali Tomasz Tomczyk oraz Kacper Bielicki. Przy stanie 19:11 trener Andrzej Stanulewicz zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian. Krzysztofa Hajbowicza zastąpił Wojciech Wesołowski, Macieja Kordysza – Wojciech Janas, a Michała Lacha – Michał Jakubczak. Roszady te spowodowały, że miejscowi zniwelowali większość strat i zbliżyli się do rywali na 23:19. Ostatecznie ten set zakończył się jednak zwycięstwem gości 25:20.

W secie czwartym Orzeł powrócił do swojego wyjściowego składu. Partię od prowadzenia rozpoczęli gospodarze (4:1), jednak goście błyskawicznie odrobili straty i dzięki skutecznej grze w kontrataku, w której brylował Mikołajczak chwilę później było już po 7. Miejscowi dotrzymywali kroku rywalom do stanu po 11. Bielszczanie wzmocnili zagrywkę, świetnie bronili oraz skutecznie grali blokiem. Trener Stanulewicz desygnował do gry Wojciecha Wesołowskiego, jednak rozpędzony BBTS coraz trudniej było zatrzymać. Goście przeważali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki zaś międzyrzeczanie z minuty na minutę coraz bardziej opadali z sił. Problemy ze skończeniem ataku sprawiły, że goście sukcesywnie powiększali przewagę ( 18:15, 22:17) Ostatecznie bielszczanie zwyciężyli w tej partii 25:20, a ostatni punkt w meczu zdobył Tomasz Tomczyk.

Orzeł Międzyrzecz – BBTS Bielsko-Biała 1:3

(23:25, 25:18, 20:25, 20:25)

Stan rywalizacji – 3:1 dla BBTS-u Bielsko-Biała

Orzeł: Fijałek, Hunek, Lach M, Lach P, Kordysz, Hajbowicz, Kabziński (l) oraz Janas, Wesołowski, Jarząbski i Jakubczak

BBTS: Kałasz, Tomczyk, Gaca, Jaszewski, Pająk, Mikołajczak, Sufa (l) oraz Kusaj, Jajszczak, Bielicki i Król