Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mistrzostwa Polski juniorów: Awans Trefla i Skry

Mistrzostwa Polski juniorów: Awans Trefla i Skry

Drużyny Trefla Gdańsk i Skry Bełchatów, dzięki dwóm zwycięstwom w turnieju półfinałowym, awansowały do Finału Mistrzostw Polski Juniorów. Gdańszczanie po wygranej nad UKS-em Serbinów zajmują 1. miejsce.

Jako pierwsze zmierzyły się dzisiaj drużyny Gwardii Wrocław i Skry Bełchatów. Niespodziewanie przez większość pierwszego seta prowadzili wrocławianie, jednak nie wykorzystali swojej szansy i ostatecznie przegrali końcówkę partii. Na początku drugiego seta obydwie ekipy grały punkt za punkt. Jednak gdy w polu zagrywki pojawił się Miłosz Hebda, Gwardziści stracili kilka punktów z rzędu. Wrocławianie zdołali odrobić, najpierw 12:15, później 18:19. Przy stanie 22:23 zagrywki nie przyjmuje Hebda. Gwardziści wygrywają seta 29:27 po autowym ataku przyjmującego SKRY. Trzecia partia zupełnie odbiegała od dwóch pierwszych. Bełchatowianie już od samego początku wypracowali sobie wysoką przewagę. Ostatni punkt zdobywa Frankowski (25:15). Aby liczyć się w walce o zwycięstwo Gwardziści musieli wygrać partię czwartą. Zaczęło się od remisu, a przewagę wrocławianie uzyskali przy stanie 13:12. Gdy na tablicy pojawił się wynik 15:12 szkoleniowiec SKRY prosi o czas. Jednak 3 punkty przewagi pozwoliły zawodnikom Gwardii wygrać ten set i doprowadzić do remisu 2:2. Tie-breaka doskonale rozpoczęli bełchatowianie. Siatkarze Skry już na samym początku zdobyli pięć punktów przewagi. Niestety wrocławianie nie zdołali odrobić tak wysokiej straty i ostatecznie przegrali seta do sześciu po asie serwisowym ekipy z Bełchatowa.

MVP spotkania został Kamil Dębiec.

EKS SKRA Bełchatów – KS Gwardia Wrocław 3:2

(25:22, 27:29, 25:15, 23:25, 15:6)

W drugim meczu zmierzyli się gospodarze Turnieju i ekipa UKS-u Serbinów Biała Podlaska. Gdańszczanie rozpoczęli ten mecz nieco nerwowo. Najpierw przegrywali 12:14, później 14:17. Po przerwie na życzenie trenera Łobacza siatkarze Trefla zaczęli odrabiać straty. Od stanu 20:20 zawodnicy UKS-u stracili trzy punkty z rzędu, głównie przez błędy własne. Ostatecznie Trefl wygrał pierwszą partię do 22. Drugi set miał przebieg falowy. Od prowadzenia 6:4 rozpoczęli goście, jednak chwilę później to gdańszczanie prowadzili już 8:6. Końcówka partii ponownie należała do ekipy gospodarzy. Po bloku na zawodniku gości i asie serwisowym gdańszczanie wygrywają do 20. Trzecią partię Trefl rozpoczyna od dwupunktowego prowadzenia. Po dwóch asach serwisowych Macieja Naliwajko, trener gości prosi o czas (8:4). Drugi czas szkoleniowiec UKS-u wykorzystuje przy stanie 15:11, gdy Trefl popisał się efektownym podwójnym blokiem. Seta Gdańsk wygrywa do 18 i ostatecznie cały mecz 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Trefl Gdańsk zapewnił sobie awans do Finału Mistrzostw polski Juniorów.

Trefl Gdańsk – UKS Serbinów Biała Podlaska 3:0

(25:22, 25:20, 25;18)

Jutro ostatnie mecze Turnieju Półfinałowego. O godzinie 10:00 zagrają Gwardia Wrocław i UKS Serbinów Biała Podlaska, natomiast o 12:00 ekipa Trefla zmierzy się ze Skrą Bełchatów. Obydwa mecze rozgrywane będą w hali MOSiR-u na ulicy Kołobrzeskiej.