Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MMP: Półfinał MP juniorek Siatkarza

MMP: Półfinał MP juniorek Siatkarza

Dzisiaj juniorki Siatkarza Wieluń rozpoczynają rywalizację w gronie szesnastu najlepszych drużyn w kraju. Podopieczne Andrzeja Strzały powalczą w trzydniowym turnieju, który odbywać się będzie w Jaworze, o grę w finałach Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Do najlepszej ósemki w kraju awansują z turnieju w Jaworze po dwa najlepsze zespoły. Podobnie będzie w trzech innych turniejach.

Gospodarzem turnieju półfinałowego o Mistrzostwo Polski, w którym będą walczyć wielunianki, jest KS Olimpia Jawor. Oprócz tych dwóch drużyn do walki staną MUKS Sparta Warszawa i PTPS Piła.W pierwszym dniu zawodów siatkarki z Wielunia zmierzą się o godzinie 18 ze Spartą Warszawa. W sobotę o godzinie 17 zagrają z gospodyniami, a w trzecim meczu Siatkarz Wieluń spotka się z PTPS Piła. Ten ostatni, niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 10.

Wszystkie drużyny, prócz Siatkarza, są bezpośrednim zapleczem drugoligowych klubów. Ale to nie znaczy, że młode wielunianki stoją na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie. Jakby na potwierdzenie tego są słowa trenera Andrzeja Strzały: – Jedziemy tam powalczyć o finał Mistrzostw Polski. Będziemy grać wprawdzie z bardziej ogranymi zespołami, których zawodniczki występują na boiskach drugoligowych. Jednak ja i moje siatkarki nie składamy broni.

Trener wielunianek na półfinałowy turniej MP do Jawora zabierze tą samą kadrę, która w ćwierćfinałowym turnieju krajowego „czempionatu” w Kielcach zajęła drugie miejsce. Na pytanie, czy wszystkie zawodniczki są zdrowe odparł: – Tylko Kasia Mazur brała antybiotyki. Była osłabiona przez cały tydzień. Ale jednak jedzie z nami do Jawora. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia, bo to podstawowa zawodniczka w mojej drużynie.

Przy tej okazji w Jaworze zapowiada się na spotkanie po latach. W zespole Sparty Warszawa gra bowiem wielunianka Beata Mielczarek. To wychowanka WKS Wieluń i trenera Jerzego Grabarczyka. Większość obecnych zawodniczek Siatkarza Wieluń przed paru laty występowało na jednym parkiecie z obecna siatkarką Sparty. Razem grały w finale Mistrzostw Polski w Warszawie trzy lata temu, gdzie gospodarzem była Sparta – obecny klub Beaty. WKS Wieluń został wówczas czwartym zespołem w kraju, a Sparta Warszawa była brązowym medalistą Mistrzostw Polski.

Trener Andrzej Strzała nie kojarzy wielunianki, która gra obecnie w warszawskiej Sparcie. – Nie znam tej zawodniczki. Grała w Wieluniu nie za moich czasów. Ja występowałem wówczas w pierwszoligowym AZS Opole i dlatego nie miałem okazji widzieć jej w akcji. O tym jak gra opowiadały mi moje zawodniczki.

Półfinałowy Turnieju o Mistrzostwo Polski Juniorek, w której grają wielunianki, rozegrany zostanie w hali Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 mieszczącej się przy placu Bankowym w Jaworze.

Terminarz spotkań:

21.03.2009 (piątek:)
KS Olimpia Jawor - PTPS Piła, godz. 16.00
MUKS Siatkarz Wieluń - MUKS Sparta Warszawa, godz. 18.00

22.03.2009 (sobota):
PTPS Piła - MUKS Sparta Warszawa, godz. 15.00
KS Olimpia Jawor - MUKS Siatkarz Wieluń, godz. 17.00

23.03.2009 (niedziela):
MUKS Siatkarz Wieluń - PTPS Piła, godz. 10.00
MUKS Sparta Warszawa - KS Olimpia Jawor, godz. 12.00

*Autor Łukasz Teodorczyk (pulswielunia.eu)

źródło: pulswielunia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved