Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czy Delecta Bydgoszcz sprosta Mistrzowi Polski?

PlusLiga: Czy Delecta Bydgoszcz sprosta Mistrzowi Polski?

Już w piątek i sobotę grę w fazie play-off rozpoczynają zespoły Skry Bełchatów i Delecty Bydgoszcz. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest drużyna Mistrza Polski.

Obie ekipy zagrają o zupełnie inne cele. Skra chce w tym sezonie wywalczyć kolejny tytuł Mistrza Polski, natomiast dla zespołu Waldemara Wspaniałego sam awans do fazy play-off to już bardzo duży sukces. Bydgoszczanie powinni podejść do tego spotkania na tak zwanym „luzie”, jeśli wygrają to będzie to spora niespodzianka, natomiast po przegranej nic się nie stanie.

Pojedynki rozegrane w ramach fazy zasadniczej PlusLigi zakończyły się wygranymi drużyny Daniela Castellaniego. Mecz w ramach siódmej kolejki rozgrywany w bydgoskiej Łuczniczce wygrała ekipa bełchatowskiej Skry w stosunku 3:1. W Bełchatowie ponownie lepszy była Skra, która wygrała 3:0. Co ciekawe w obu tych pojedynkach sety były bardzo zacięte i jedynie proste błędy decydowały o zwycięstwach w poszczególnych partiach.

Bydgoszczanie mieli dość długą przerwę w rozgrywkach, gdyż ostatni mecz rozegrali 28 lutego, od tego spotkania minęły już trzy tygodnie. W między czasie rozegrali dwa sparingi z walczącymi o utrzymanie siatkarzami Trefla Gdańsk, oba te spotkania przegrali. Szkoleniowiec bydgoszczan Waldemar Wspaniały nie jest zwolennikiem takich długich przerw w grze. Uważa, iż zawodnik musi być w rytmie meczowym, gdyż przez przestój w grze traci koncentrację oraz wytrenowane nawyki.

Inaczej wygląda sytuacja ekipy Mistrza Polski. Rozegrali oni ostatnio sporo spotkań. Po wygranej z Iskrą Odińcowo w Bełchatowie przyszedł czas na przegrany mecz rewanżowy w Rosji. Po tej porażce Skra odpadła z dalszej rywalizacji. Na otarcie łez pozostał finał Pucharu Polski. Mistrzowie Polski pewnie pokonali rywali w obu meczach wygrywając 3:0 i pokazali, iż nadal są najlepszym zespołem w Polsce. Skra pierwotnie mecze z Delectą miała rozegrać tydzień wcześniej, jednakże na prośbę Mistrza Polski spotkania zostały przełożone.

Bydgoszczanie mają przewagę nad Skrą pod względem przyjęcia, bardzo duża w tym zasługa grającego dopiero drugi sezon w PlusLidze Michała Dębca. Nieznaczna przewaga widoczna jest także w bloku. Wyższość bełchatowian można zauważyć jest w ataku oraz zagrywce.

W Bełchatowie z powodu kontuzji nie zagra bydgoskie objawienie tego sezonu, zastępujący również kontuzjowanego kapitana drużyny Dawid Konarski. W jego miejsce na parkiecie pojawi się nominalny środkowy Grzegorz Kokociński.

Już niedługo przekonamy się, kto będzie miał większe szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Zdecydowanym faworytem tych meczów, jak i całej rywalizacji jest Skra, jednakże drużyna Waldemara Wspaniałego nie raz w tym sezonie pokazała, że umie sprawiać niespodzianki. Czy tak będzie tym razem? Początek spotkań o godzinie 18:00 w piątek i 15:00 w sobotę.