Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MMP: Gdańsk gości półfinał juniorek

MMP: Gdańsk gości półfinał juniorek

Cztery zespołu w weekend grać będą w Gdańsku o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek. Rywalami miejscowej Energi Gedanii będą kolejno MOSiR Mysłowice, AZS UMCS TPS Lublin i Dalin Myślenice.

To będą szczególnie ciężkie dni dla Tamary Kaliszuk, Aleksandry Szymańskiej i Aleksandry Pasznik. Te siatkarki rozgrywki juniorskie będą musiały pogodzić z zaplanowanymi na sobotę i niedzielę meczami play-off pierwszej drużyny. Dodatkowym osłabienie będzie absencja Mai Tokarskiej. W sobotę środkowa bloku wreszcie przejdzie badanie rezonansem magnetycznym, które ma ostatecznie postawić diagnozę co do jej kontuzjowanego barku.

Co prawda zajęcie pierwszego miejsca w turnieju finałowym powinno dać teoretycznie łatwiejszych rywali grupowych, ale w tych zawodach dla nas najważniejszy jest awans. Czy z pierwszego, czy z drugiego miejsca to już sprawa drugorzędna – przyznaje trener Grzegorz Wróbel, który z Energą Gedanią broni złota sprzed roku.Dobrą wiadomością przed półfinałami jest powrót do klubu Joanny Wołosz. Rozgrywającej co prawda skończył się kontrakt w Gdańsku i jako uczennica SMS Sosnowiec najpierw odmówiła występu w ćwierćfinałach, tłumacząc się przygotowaniami do matury. – Cieszę się, że rozgrywająca zmieniła zdanie. Już w środę trenowała z seniorkami, a w czwartek ma być na pierwszym treningu z juniorkami – podkreśla gdański szkoleniowiec.

W hali przy ul. Kościuszki cztery drużyny zagrają każda z każdą. Mecze gedanistek są o nietypowej porze, gdyż tak zostały dobrane, aby pogodzić turniej z meczami i treningiem w Żukowie. Dlatego na inaugurację Energa Gedania zagra w piątek już o godzinie 10.00. – Teoretycznie najsilniejszym rywalem powinien być Dalin, które może mieć zawodniczki ograne nawet w I lidze. Słabszy, choć także z jedną zawodniczką z SMS, wydaje się być Lublin – szacuje trener Wróbel.

Harmonogram turnieju w Gdańsku:

20.03. piątek
10:00 Energa Gedania - MOSiR Mysłowice
pół godziny później AZS UMCS TPS Lublin - Dalin Myślenice

21.03. sobota
18:00 MOSiR - Dalin
pół godziny później Energa Gedania - Lublin

22.03. niedziela
10:00 Lublin - Mysłowice
pół godziny później Energa Gedania - Dalin

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved