Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MMP: Droga do finału przez Gdańsk

MMP: Droga do finału przez Gdańsk

Już w piątek w Gdańsku odbędzie się jeden z czterech turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorów. Oprócz gospodarzy, drużyny Trefla zagrają Gwardia Wrocław, Skra Bełchatów i Serbinów Biała Podlaska.

Dwie pierwsze drużyny awansują do finału, który odbędzie się w dniach 22-26.04.2009r. Wrocławianie nie są upatrywani w roli faworyta. – Nie jedziemy do Gdańska na wycieczkę, będziemy walczyć – zapowiada kapitan Gwardii, Krzysztof Baran To mój ostatni sezon w wieku juniora i miło byłoby zakończyć ten rozdział występem w finale. Jednak zdaję sobie sprawę, że w tej fazie nie ma słabych zespołów i awans nie będzie łatwy.

Wrocławianie w swoim ćwierćfinale pokonali 3:0 MMKS Kędzierzyn-Koźle, 3:1 MCKiS Jaworzno oraz ulegli 1:3 UKS-owi Trzynastce Zielona Góra. O końcowej klasyfikacji zadecydował bilans małych punktów. Gdyby Gwardziści zdobyli cztery punkty więcej organizowaliby turniej, a tak muszą jechać aż do Gdańska.Natomiast Skra Bełchatów wygrała wszystkie swoje mecze 3:0, a w żadnym secie nie pozwalając przeciwnikom zdobyć więcej niż 19 punktów. Bełchatowska drużyna uchodzi za faworyta nie tylko tego turnieju, ale i całych rozgrywek. Pod znakiem zapytania stoi występ przyjmujące Skry, Filipa Frankowskiego, który skręcił kostkę w meczu play-off II ligi przeciwko Czarnym Rząśnią. – Bardzo chciałbym wystąpić w tym turnieju, jednak nie wiem czy zdrowie mi na to pozwoli. Kostka jeszcze trochę boli. Mamy mocny team i myślę, że nawet beze mnie chłopcy powinni sobie poradzić – powiedział Filip Frankowski. A na pytanie czy myśli już o finale i złotym medalu odpowiada: – Złoto? Fajna sprawa, jednak na razie skupiamy się na półfinale…

Terminarz spotkań:
Piątek, 20.03.2009, hala MOSiR
godz. 16.30 Trefl Gdańsk - Gwardia Wrocław
godz. 18.30 Serbinów Biała Podlaska - Skra Bełchatów

Sobota 21.03.2009, KS Gedania
godz. 12.00 Gwardia Wrocław - Skra Bełchatów
godz. 14.00 Trefl Gdańsk - Serbinów Biała Podlaska

Niedziela 22.03.2009, hala MOSiR
godz. 10.00 Serbinów Biała Podlaska - Gwardia Wrocław
godz. 12.00 Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved