Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: W Katowicach wszystko pod kontrolą

ME: W Katowicach wszystko pod kontrolą

W Katowicach odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego ME Kobiet w Piłce Siatkowej 2009 z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym Katowic, podczas którego omawiano sprawy związane z przygotowaniami do imprezy.

Wizytacja rozpoczęła się od sprawdzenia, jak przebiega remont hali widowiskowo-sportowej „Spodek”. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach – Stanisław Wąsala zapewnił, że prace modernizacyjne na obiekcie idą pełną parą. – Spodek jest w trakcie remontu obejmującego szeroki zakres prac takich jak kompleksowa modernizacja oświetlenia, systemu monitoringu, czy kompleksowa modernizacja zewnętrzna – powiedział. Remont „Spodka” ma być skończony na przełomie czerwca i lipca 2009 r. Pierwszym wydarzeniem sportowym, testującym efekty prac modernizacyjnych w „Spodku”, będą najprawdopodobniej kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010 Seniorów, które odbędą się w dniach 14-16 sierpnia 2009 r.

Kolejnym punktem wizytacji było spotkanie w Urzędzie Miasta Katowice, w którym uczestniczyli: Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice, Mirosław Przedpełski – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Krystyna Siejna – I Wiceprezydent Miasta Katowice, Ewelina Kajzerek – Pełnomocnik Prezydenta ds. Sportu, Stanisław Wąsala – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach oraz przedstawiciele poszczególnych działów Komitetu Organizacyjnego ME i Lokalnego Komitetu Organizacyjnego Katowic.Podczas spotkania poruszono m.in. kwestie dotyczące marketingu i promocji Mistrzostw, wolontariatu oraz bezpieczeństwa. Ustalono też program działania poszczególnych działów Komitetu Organizacyjnego na najbliższe miesiące.

W Urzędzie Miasta odbyła się też specjalna konferencja prasowa poświęcona organizacji Mistrzostw Europy w Katowicach. – Przygotowania miasta do tej imprezy przebiegają zgodnie z harmonogramem, choć oczywiście jest wiele spraw, które wymagają dopracowania. Wszystko jest jednak pod kontrolą – zapewnił Prezydent Miasta Katowice – Piotr Uszok.

Katowice od wielu lat współpracują z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej przy organizacji imprez siatkarskich światowej rangi i nigdy nie mieliśmy do tego miasta żadnych zastrzeżeń. Jestem przekonany, że także Mistrzostwa Europy będą przebiegały na najwyższym poziomie organizacyjnym. Mam nadzieję, że z poziomu sportowego będziemy równie zadowoleni – wyraził nadzieję Mirosław Przedpełski.

Prezes PZPS podkreślił, że Mistrzostwa Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009 będą też swego rodzaju wydarzeniem kulturalnym, dlatego wokół ”Spodka” i w samym mieście mają odbywać się imprezy towarzyszące. – Zamierzamy przygotować kilka miejsc – specjalnych stref dla kibiców, które będą uatrakcyjniały im pobyt w naszym mieście – dodał Prezydent Miasta Katowice – Piotr Uszok.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved