Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Organika Budowlani o krok od finału

I liga: Organika Budowlani o krok od finału

Siatkarki Organiki Budowlani jadą na Wybrzeże, żeby rozegrać trzeci półfinałowy mecz z Wybrzeżem TPS Rumia o prawo gry w ekstraklasie. W pierwszych dwóch meczach łodzianki zwyciężyły 3:0.

Nie przewidujemy innego scenariusza, jak trzecia wygrana, dająca nam prawo gry w finale – mówi menedżer Marcin Chudzik . – Na Wybrzeże jedziemy już w piątek. Będziemy nocować W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Powiem szczerze, że rezerwowałem hotel tylko na jedną noc, wierząc głęboko, że do czwartego spotkania nie dojdzie .

Czy nie lekceważycie przeciwnika?

W żadnym wypadku. Nasze zawodniczki mają doskonale w pamięci porażkę w sezonie zasadniczym poniesioną w Rumi 1:3. Dlatego przystąpią do meczu w pełni skoncentrowane. Nie chcą też powtarzać horroru z drugiego spotkania w Łodzi, gdy w trzecim secie zespół gości prowadził 22:19, a wygraliśmy seta do 23, dzięki świetnej postawie Julii Szeluchiny .

Zabieracie na polskie Wybrzeże libero Katarzynę Ciesielską?

Tak, choć bark nie jest w pełni wyleczony. Odnowił się jej uraz, z którym walczyła przed rokiem. Kasia jest jednak ambitną siatkarką i bardzo chce pomóc drużynie w odniesieniu trzeciego zwycięstwa. .

Jak ocenia pan tego rywala?

Uważam, że lepiej nam się grało z Sokołem, ale… Jeżeli marzy się o występach w ekstraklasie żaden rywal nie powinien być straszny .

źródło: Express Ilustrowany