Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: BBTS walczy z Orłem Międzyrzecz

I liga: BBTS walczy z Orłem Międzyrzecz

Podopieczni Grzegorza Wagnera dwukrotnie okazali wyższość nad zawodnikami Orła Międzyrzecz, choć nie można stwierdzić, że potyczki te miały jednostronny przebieg. Dlatego przed najbliższym meczem powinni być ostrożni.

Bielszczanie zechcą rozstrzygnąć kwestię awansu do finałowej serii już w pierwszym, sobotnim spotkaniu, aby nie pozostawić gospodarzom złudzeń co do ewentualnej walki o PlusLigę.

W sezonie zasadniczym siatkarze BBTS-u w meczu wyjazdowym musieli uznać wyższość Orła, ale tak wyraźna przegrana bez wygranego seta, jak wówczas, tym razem raczej nie przydarzy się. Stawka jest zupełnie inna, a i forma bielszczan zdaje się wzrastać.Jeśli tylko przyjezdni ustrzegą się własnych błędów, to powinni wykorzystać fakt, iż posiadają więcej czysto siatkarskich atutów. Przeciwnik dysponuje wyrównanym składem, ale w Bielsku-Białej widać było, że nie sposób wyłonić lidera, który pociągnie grę zespołu w trudnych momentach. Taką postacią w bielskiej drużynie jest chociażby kapitan Michał Jaszewski, który wielokrotnie forsował międzyrzecki blok i takim właśnie atakiem zakończył spotkanie numer dwa.

Ważne, aby goście nie myśleli zbyt wcześnie o kolejnym rywalu, bo wpierw trzeba wykonać decydujący krok w kierunku finału rozgrywek I ligi. Odnotujmy jedynie, bez dokonywania głębszych analiz, że w drugiej parze półfinałowej Siatkarz Pamapol Wieluń pewnie prowadzi ze świdnicką Avią i jest równie bliski awansu, jak BBTS. Ewentualne czwarte mecze serii zaplanowano na niedzielę.

Nie składamy broni, w drużynie panuje pełna mobilizacja. Zrobimy wszystko, by w najbliższą środę wrócić do Bielska-Białej na piąty mecz – zapewnia trener MOW Orła AZS AWF Międzyrzecz Andrzej Stanulewicz.

Drużyna z Bielska wygrała na naszym boisku tylko raz, w 2006 roku – przypomina kierownik Orła Maciej Nowak. – A nieudany początek play offów to dla nas nie pierwszyzna. Gdy dwa lata temu wchodziliśmy do pierwszej ligi, zaczęliśmy od dwóch porażek w Będzinie. Jak było później, wszyscy doskonale pamiętamy.

źródło: Gazeta Lubuska, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved