Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dariusz Daszkiewicz ocenia AZS Rafako

Dariusz Daszkiewicz ocenia AZS Rafako

fot. archiwum

Obecny trener Farta Kielce, z którym AZS Rafako Racibórz odpadł w play-off II ligi gr. 4 był pod wrażeniem gry swoich rywali. Dariusz Daszkiewicz wprowadził przed laty Rafako do tej klasy rozgrywkowej.

Spotkań w Kielcach (zwycięskich dla Farta) z tym w Rudniku, według Daszkiewicza , nie da się porównać. – Tam Rafako postawiło na juniorów, mieliśmy taką przewagę, że dopiero gdy sam wpuściłem rezerwowych, walka się wyrównała. U siebie trener Galiński miał do dyspozycji Marcina Gonsiora i Karola Galińskiego . To liderzy drużyny. Odmienili jej oblicze – mówił po spotkaniu trener przyjezdnych.

 

Daszkiewicz ma doświadczenie w budowaniu drugoligowego zespołu w Raciborzu. – Na początku dekady przeżywałem to samo co aktualnie trener Galiński. Był dobry team, ale nie udało się zatrzymać najlepszych. Dopóki w mieście nie znajdą się chętne firmy by wspomóc klub, będzie jak teraz – analizuje Dariusz Daszkiewicz . W Farcie Kielce ma grającego do niedawna w raciborskim AZS Miłosza Zniszczoła oraz Krzysztofa Makaryka , też w przeszłości związanego z Rafako. – Ze Zniszczołem grał Buniak , kolejny wyróżniający się zawodnik z Rafako. Najlepsi poodchodzili, a mimo to taka młoda drużyna awansowała do czołowej czwórki. To niespodzianka na plus w tej lidze – podkreśla Daszkiewicz . 

Przyszłość AZS-u nie jawi się wyłącznie w jasnych barwach. Choć chęć pozostania w ekipie Galińskiego deklaruje kapitan Marcin Gonsior i on sam wierzy, że w składzie na przyszły sezon nie dojdzie do zmian. Trener i prezes klubu już mówią o ubytkach. – Karol Galiński to maturzysta, nie wiadomo jakie studia wybierze. Przesądzone jest odejście Mikołaja Siedloka , juniora, z którym wiązaliśmy nadzieje. Możliwe, że inni też będą szukać nowego klubu. Pozostaje nam liczyć na pojawienie się ciekawych studentów. Bartosz Kawka to według mnie objawienie tego sezonu – stwierdził prezes Andrzej Szafirski . Dodał, że cieszy się z powstania prawdziwego zespołu zgranych ze sobą ludzi. – Są razem na boisku i poza nim – podkreślił.

 

Nieoficjalnie mówi się, że AZS Rafako Racibórz będzie gospodarzem wyremontowanej hali przy ulicy Łąkowej. By przyciągnąć kibiców na powiększone trybuny, widowisko z udziałem siatkarzy będzie musiało stać na wyższym poziomie niż obecna II liga. Wcześniej jednak trzeba zaliczyć kolejny sezon w hali w Rudniku, bo miejski obiekt ma być oddany najwcześniej pod koniec tego roku.

źródło: nowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved