Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Triumf BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

Puchar Polski: Triumf BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

fot. archiwum

W zeszłym roku bielszczanki w Pucharze Polski zajęły trzecie miejsce. W tym sezonie podopieczne Igora Prielożnego były już bezkonkurencyjne i pewnie pokonując Muszynę 3:0, wywalczyły puchar.

Finałowy mecz Pucharu Polski bielszczanki rozpoczęły bardzo skoncentrowane. Po asie serwisowym Natalii Bamber BKS Aluprof objął prowadzenie 7:3, a o przerwę poprosił szkoleniowiec zespołu z Muszyny. Początkowa, wyraźna przewaga bielszczanek nie utrzymała się jednak długo, bo rywalki zbliżyły się na jeden punkt – 10:9, dzięki skutecznym kontrom. Bielski zespół ustrzegał się prostych pomyłek, a takie właśnie przytrafiły się „mineralnym” w kolejnych akcjach. Podopieczne Igora Prielożnego znów wypracowały więc bezpieczny, aż siedmiopunktowy dystans po zbiciu Anny Barańskiej – 18:11. Siatkarki Muszynianki-Fakro nie miały wystarczających atutów, aby nawiązać równorzędną walkę, a na zakończenie partii różnica między zespołami sięgnęła dziesięciu punktów.

 

Zdecydowana dominacja BKS Aluprof przełożyła się na kolejnego seta. Już podczas pierwszej przerwy technicznej było 8:5 dla bielszczanek, a od stanu 9:7 łupem bielskiej drużyny padło pięć „oczek” w serii. Imponująco funkcjonował blok zespołu z Bielska-Białej, a skuteczne obrony pozwalały na wyprowadzanie kontr kończonych z reguły dynamicznymi atakami. Mimo tak dobrej postawy bielszczanki nie ustrzegły się fatalnej serii straconych punktów i nieoczekiwanie zrobiło się 18:18 po ataku Joanny Kaczor. Na całe szczęście nie miało to większego wpływu na losy seta, bo bielskie siatkarki wróciły do właściwej gry. Odsłonę zakończyła atakiem z prawego skrzydła Natalia Bamber. 

Początek kolejnego seta to także lepsza gra ekipy prowadzonej przez trenera Prielożnego. Wprawdzie z szybko wypracowanej przewagi 6:3 w mgnieniu oka nic nie pozostało, ale po chwilowym odpoczynku bielszczanki podkręciły tempo i „odjechały” na 14:10. Doświadczone siatkarki BKS Aluprof nie dały sobie już wydrzeć sukcesu spokojnie konstruując udane akcje. Jednostronną konfrontację zwieńczył błąd w dograniu piłki siatkarek z Muszyny.

 

BKS Aluprof Bielsko Biała – Muszynianka-Fakro Muszyna 3:0

(25:15, 25:21, 25:20)

 

Składy zespołów:

BKS Aluprof: Skorupa, Studzienna, Bamber, Horka, Barańska, Dziękiewicz, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Okuniewska

Muszynianka: Bełcik, Mirek, Pykosz, Frątczak, Jagiełło, Pycia, Zenik (libero) oraz Plchotova, Rosner, Kaczor

 

Nagrody indywidualne:

dla najlepiej zagrywającejNatalia Bamber (BKS Aluprof)

dla najlepiej przyjmującejAgata Sawicka (BKS Aluprof)

dla najlepiej broniącejMariola Zenik (MKS Muszynianka Fakro)

dla najlepiej blokującejJolanta Studzienna (BKS Aluprof)

dla najlepiej atakującejHelena Horka (BKS Aluprof)

dla najlepiej rozgrywającejKatarzyna Skorupa (BKS Aluprof)

dla najlepszej zawodniczki turniejuAnna Barańska ((BKS Aluprof)

 

Zobacz również:

Wyniki Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna, sportowebeskidy.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved