Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Triumf BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

Puchar Polski: Triumf BKS-u Aluprof Bielsko-Biała

W zeszłym roku bielszczanki w Pucharze Polski zajęły trzecie miejsce. W tym sezonie podopieczne Igora Prielożnego były już bezkonkurencyjne i pewnie pokonując Muszynę 3:0, wywalczyły puchar.

Finałowy mecz Pucharu Polski bielszczanki rozpoczęły bardzo skoncentrowane. Po asie serwisowym Natalii Bamber BKS Aluprof objął prowadzenie 7:3, a o przerwę poprosił szkoleniowiec zespołu z Muszyny. Początkowa, wyraźna przewaga bielszczanek nie utrzymała się jednak długo, bo rywalki zbliżyły się na jeden punkt – 10:9, dzięki skutecznym kontrom. Bielski zespół ustrzegał się prostych pomyłek, a takie właśnie przytrafiły się „mineralnym” w kolejnych akcjach. Podopieczne Igora Prielożnego znów wypracowały więc bezpieczny, aż siedmiopunktowy dystans po zbiciu Anny Barańskiej – 18:11. Siatkarki Muszynianki-Fakro nie miały wystarczających atutów, aby nawiązać równorzędną walkę, a na zakończenie partii różnica między zespołami sięgnęła dziesięciu punktów.

Zdecydowana dominacja BKS Aluprof przełożyła się na kolejnego seta. Już podczas pierwszej przerwy technicznej było 8:5 dla bielszczanek, a od stanu 9:7 łupem bielskiej drużyny padło pięć „oczek” w serii. Imponująco funkcjonował blok zespołu z Bielska-Białej, a skuteczne obrony pozwalały na wyprowadzanie kontr kończonych z reguły dynamicznymi atakami. Mimo tak dobrej postawy bielszczanki nie ustrzegły się fatalnej serii straconych punktów i nieoczekiwanie zrobiło się 18:18 po ataku Joanny Kaczor. Na całe szczęście nie miało to większego wpływu na losy seta, bo bielskie siatkarki wróciły do właściwej gry. Odsłonę zakończyła atakiem z prawego skrzydła Natalia Bamber.

Początek kolejnego seta to także lepsza gra ekipy prowadzonej przez trenera Prielożnego. Wprawdzie z szybko wypracowanej przewagi 6:3 w mgnieniu oka nic nie pozostało, ale po chwilowym odpoczynku bielszczanki podkręciły tempo i „odjechały” na 14:10. Doświadczone siatkarki BKS Aluprof nie dały sobie już wydrzeć sukcesu spokojnie konstruując udane akcje. Jednostronną konfrontację zwieńczył błąd w dograniu piłki siatkarek z Muszyny.

BKS Aluprof Bielsko Biała – Muszynianka-Fakro Muszyna 3:0

(25:15, 25:21, 25:20)

BKS Aluprof: Skorupa, Studzienna, Bamber, Horka, Barańska, Dziękiewicz, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Okuniewska

Muszynianka: Bełcik, Mirek, Pykosz, Frątczak, Jagiełło, Pycia, Zenik (libero) oraz Plchotova, Rosner, Kaczor