Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Joanna Kuligowska: Chcemy sprawić niespodziankę

Joanna Kuligowska: Chcemy sprawić niespodziankę

fot. archiwum

W Olsztynie rozpoczyna się finałowy turniej Pucharu Polski. - Nie ma znaczenia, czy gramy w lidze, czy w pucharze. Na każde spotkanie tak samo się koncentrujemy - mówi siatkarka Joanna Kuligowska.

Aluprof Bielsko-Biała stoi na drodze bydgoskich siatkarek do finałowego meczu o Puchar Polski. W sobotę w Olsztynie obie drużyny spotkają się w pojedynku półfinałowym. Jeśli podopieczne Piotra Makowskiego wygrają, to w niedzielę staną przed szansą walki o czwarty puchar w historii naszego klubu

 

Waldemar Wojtkowiak: Jakie to uczucie zdobyć Puchar Polski? 

Joanna Kuligowska: – Myślę, że nie ma zawodniczki, dla której nie byłby to zaszczyt. Ja mam bardzo miłe wspomnienia, bo już dwa razy razem z zespołem świętowałam zdobycie pucharu. W 2001 roku w Bielsku byłam jeszcze bardzo młodą zawodniczką, dopiero wchodzącą do drużyny. Wtedy to był mój największy sukces życiowy. Strasznie się cieszyłam. Cztery lata później w Kaliszu też miałyśmy ogromną satysfakcję, bo przecież nikt na nas nie stawiał. Zrobiłyśmy wszystkim niespodziankę.

 

Teraz chyba też niewielu stawia na Centrostal?

 

Dlatego bardzo chciałybyśmy znowu sprawić niespodziankę, ale będzie o to bardzo trudno. W półfinale gramy z Aluprofem, którego siłę chyba wszyscy znają. Mają wiele gwiazd i szeroką ławkę. Praktycznie mogliby wystawić dwie szóstki i obie grałyby o najwyższe cele.

 

Czyli bielszczanek nie można pokonać?

 

Tego nie powiedziałam. Przede wszystkim trzeba odrzucić je od siatki silną zagrywką. Mają bardzo dobrą rozgrywającą, więc jeśli dobrze przyjmują, to ona już potrafi wystawić piłkę. Szczególnie niebezpieczne są środkowe.

 

* Rozmawiał Waldemar Wojtkowiak (Gazeta Wyborcza Bydgoszcz) Czytaj więcej w gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved