Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jerzy Strumiło: Musimy trzymać poziom zagrywki

Jerzy Strumiło: Musimy trzymać poziom zagrywki

O tym, czy gdańszczanie uczynią pierwszy krok w stronę utrzymania się w PlusLidze, kibice przekonają się już niedługo. Tymczasem o przedmeczowych nastrojach zgodził się opowiedzieć szkoleniowiec Trefla Gdańsk.

Jakie nastroje panują w drużynie przed rozpoczęciem walki z Jadarem?

Wiemy, że możemy grać lepiej, nie wiemy jeszcze czy bardzo dobrze. Na chwilę obecną mało wiemy o rywalach, staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji, jednak rywale nie chcą ujawniać żadnych informacji.Trefl wygrał dwa sparingi z Delectą Bydgoszcz. Co dały te sparingi panu, jako szkoleniowcowi oraz drużynie?

Ostatnie wyniki świadczą, że jest znaczna poprawa naszej gry. Przede wszystkim zależało nam na zwycięstwie, które odnieśliśmy. Udowodniliśmy sami sobie, że potrafimy grać siatkówkę żywiołową, a do tego zwyciężyć. Dałem szansę zagrania wszystkim zawodnikom i okazało się, że zawodnicy wchodzący na zmianę zagrali bardzo dobrze.

Jak ocenia pan obecną dyspozycję Trefla?

Obecnie znam już ten zespół na tyle, że widzę poprawę poziomu gry u zawodników, a wcześniej widziałem tylko braki. Miałem bardzo mało czasu na poznanie drużyny, obranie jakiejś koncepcji. Jednak efekty ciężkiej pracy są widoczne.

Są jakieś problemy z kontuzjami?

Jest kilka problemów przeciążeniowych, jednak to nie są kontuzje. Cały czas boimy się grypy, dlatego wszyscy byli przebadani przez klubowego lekarza, aby ewentualnie zapobiec pewnym dolegliwościom.

Dłuższy czas przygotowań do gry o utrzymanie działa na korzyść Trefla?

Do meczów play out rywale przygotowują się od dwóch tygodni, więc nie upatrujmy naszej przewagi w długości przygotowań. Obecnie ten czas już się zatarł, ponieważ w fazie zasadniczej Jadar był lepszym zespołem od nas, a my przez ten czas przygotowań poprawiliśmy swoją grę.

Od strony taktycznej na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim musimy trzymać poziom zagrywki, która bardzo dobrze wypadła w pierwszym meczu sparingowym z Delectą i w części meczu w Grudziądzu.Szalenie ważne jest to, że do formy dochodzi Łukasz Kadziewicz. Liczę na jego „chytrość” na siatce. Radomianie mają dwóch Kubańczyków, którzy zostali przyjęci w PlusLidze bez entuzjazmu, a są bardzo dobrymi zawodnikami. Hernandez potrafi być groźny w ataku, szczególnie w meczach u siebie. Musimy skutecznie ustawiać blok i przełamać ich psychicznie, ponieważ gdy są pewni siebie to potrafią grać na fali.

*Rozmawiała: Ludmiła Kamer (Dziennik Bałtycki)

Więcej w serwisie www.siatkowka.trefl.com.pl

źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved