Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: W wojnie nerwów lepsi siatkarze BBTS-u

I liga mężczyzn: W wojnie nerwów lepsi siatkarze BBTS-u

Już pierwsza potyczka play-off pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała i Orłem Międzyrzecz dostarczyła wielkich emocji. Kibice obejrzeli pięć setów, gdzie o wygranej rozstrzygała lepsza gra na początku partii.

W całym spotkaniu oba zespoły nie ustrzegły się licznych błędów. Bielszczanie zaczęli mecz lepiej, a goście zdołali zbliżyć się tylko na moment na 13:12 dla BBTS-u. Dobrze grający na kontrze siatkarze z Bielska-Białej odskoczyli i pewnie dowieźli wygraną do ostatniej piłki. Najbardziej zacięty był set drugi, w którym zmieniało się prowadzenie. Pierwszego setbola przyjezdni nie zdołali jeszcze wykorzystać, ale już przy kolejnej próbie skorzystali z błędu bielskich zawodników. W kolejnym secie szkoleniowiec Grzegorz Wagner desygnował na parkiet Grzegorza Pająka na rozegraniu i Jana Króla po przekątnej. Świetna roszada zaprocentowała wysokim zwycięstwem gospodarzy, a siatkarze Orła zupełnie nie radzili sobie z dobrze grającymi bielszczanami. O losach czwartej odsłony przesądziły pomyłki miejscowych, niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Goście doprowadzili do tie-breaka, którego rozpoczynali w dobrych nastrojach po pewnym triumfie. Decydującego seta zawodnicy BBTS-u rozpoczęli z animuszem i przy zmianie stron dysponowali przewagą trzech punktów – 8:5. Podopieczni Andrzeja Stanulewicza raz jeszcze zerwali się do walki i wyrównali – 10:10. W dramatycznej końcówce nie zabrakło kontrowersyjnych sytuacji. Przyjezdnym dwukrotnie odgwizdano błąd dotknięcia siatki, który w połączeniu z bielskim blokiem dał gospodarzom pierwsze zwycięstwo w serii do trzech wygranych.

Początek niedzielnego meczu w hali przy ulicy Bratków o godzinie 12:00.

BBTS Bielsko-Biała – Orzeł Międzyrzecz 3:2

(25:20, 25:27, 25:17, 18:25, 15:11)

Stan rywalizacji: 1:0 dla BBTS Bielsko-Biała