Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Pewne zwycięstwo Organiki

I liga kobiet: Pewne zwycięstwo Organiki

Efektownie rozpoczęły siatkarki Organiki Łódź występy w play-off. W pierwszym półfinale wygrały w Łodzi z Wybrzeżem TPS Rumia 3:0. Od ekstraklasy dzieli łodzianki jeszcze co najmniej 5 meczów.

We wszystkich trzech wczorajszych setach pierwsze punkty zdobywały siatkarki z Rumii, ale ostatnie akcje należały do Organiki Budowlanych. W pierwszej partii Wybrzeże prowadziło 2:4, 8:9, ale kiedy po dwóch blokach Małgorzaty Niemczyk na Izabeli Hohn zrobiło się 14:10 nikt chyba nie sądził, że emocje nie zgasły. Zagrywki Hohn sprawiły łodziankom sporo kłopotów i Wybrzeże odzyskało prowadzenie (15:16). Znów jednak Organika zaczęła dobrze grać blokiem (Karolina Wiśniewska i Katarzyna Jaszewska ) i odskoczyła (23:18). Seta skończyła atakiem Agnieszka Wołoszyn .

Druga partia była jednostronna. Łodzianki przejęły inicjatywę już przy stanie 1:3, kiedy na zagrywkę weszła Niemczyk. Eweolucja wyniku jest wymowna: 7:3, 15:5, 18:10, 22:12 i po ataku Julii Szeluchiny 25:15.

Nie miał historii również trzeci set. Organika przegrywała 0:1 i 2:3, ale później już nie oddała prowadzenia. Zryw Rumii doprowadził do stanu 12:10, ale dalsza część seta była jednostronnym popisem łodzianek.

Niestety w końcówce drugiego seta nastąpił przykry moment. Kontuzji barku doznała Katarzyna Ciesielska i już nie wróciła na boisko. Zastąpiła ją w roli libero Marta Wankiewicz. Kilka minut później osłabienia doznała Rumia, bo uraz kolana wyeliminował z gry Kingę Kasprzak.

W drugiej parze play off rywalizują: Sokół Chorzów – Piast Szczecin.

W półfinale i finale pierwszej ligi rywalizacja toczy się do trzech wygranych.

Organika Budowlani Łódź – Wybrzeże TPS Rumia 3:0

(25:21, 25:15, 25:16)

Stan rywalizacji 1:0

Składy zespołów

Organika Budowlani : Pluta, Jaszewska, Wiśniewska, Wołoszyn, Niemczyk, Szluchina, Ciesielska (libero), Wankiewicz oraz Baran, Jasińska i Jóźwicka.

Wybrzeże : Jeromin, Izabela Hohn, Zygmuntowicz, Biernatek, Kasprzak, Jaroszewicz, libero Jagodzińska oraz Lenz, Kocemba i Theis

* Marek Kondraciuk (POLSKA Dziennik Łódzki)

źródło: naszemiasto.pl