Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Witold Poinc: Swoje zadanie spełniłem

Witold Poinc: Swoje zadanie spełniłem

Wygrywając we wczorajszym meczu 3:1 z Pruszczem Gdańskim, Legia zapewniła sobie utrzymanie w drugiej lidze. Zdaniem trenera warszawskiego zespołu, Witolda Poinca, o wygranej zadecydowało to, że przeciwnik zagrał słabiej, niż w poprzednich meczach.

Nie można było tak od razu wygrać w dwóch meczach tylko trzeba było męczyć się w trzech?

Witold Poinc:My się z Pruszczem bardzo polubiliśmy, także chcieliśmy spędzić jak najwięcej czasu na boisku. Nie, żartuję. Na pewno byśmy chcieli wszystkie mecze wygrywać po 3:0, ale oni też chcieli wygrać .

Co więc zadecydowało o tym, że to akurat Legia wyszła zwycięsko z tej potyczki?

Dzisiaj Pruszcz faktycznie zagrał trochę słabiej niż w tych poprzednich meczach. Nie wiem, czy oni czują już trochę w kościach trudy sezonu. My mamy bardzo młody zespół, także chłopaki w tej chwili jeszcze by trzy mecze zagrali .

Dzisiaj bardzo dobrze w polu zagrywki spisywał się Robert Pucuła. Wszedł w drugim secie i zdobył wiele punktów.

Właściwie od niego się zaczął dziś ten nasz taki marsz po zwycięstwo. Naprawdę zrobił dobrą robotę, w takim momencie, gdzie żeśmy przegrali pierwszego seta, po jego wejściu zrobiło się 6:0 .

Podsumowując krótko, jaki był ten sezon?

Ja jestem tutaj w klubie od kilku meczów, także ja uważam, że chyba swoje zadanie spełniłem, utrzymaliśmy się. Nigdy jeszcze w życiu nigdy nie spadałam klasę niżej, także znowu mi się udało .

*Rozmawiała Anna Bagińska (Strefa Siatkówki)