Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Cel Delecty – 5. miejsce

PlusLiga: Cel Delecty – 5. miejsce

Informacja zawarta w tytule, przed rozpoczęciem rywalizacji w play off może świadczyć o zbyt małych ambicjach ekipy Delecty: dlaczego tylko piąte, skoro można zostać nawet mistrzem?

Przed rozpoczęciem rywalizacji w play off PlusLigi Kobiet Waldemar Sagan, menadżer GCB Centrostal Bydgoszcz, mówił: – Play off, to coś takiego, że startując z ósmego miejsca można teoretycznie zostać mistrzem Polski.

Ale rzeczywistość przeważnie bywa mniej skomplikowana i nie niesie aż takich niespodzianek. Po rundzie zasadniczej już wiadomo, na co kogo stać. W wypadku siatkarzy Delecty – którzy już i tak osiągnęli sukces, utrzymując się w lidze bez potrzeby grania barażu – w konfrontacji z obrońcą tytułu PGE Skrą Bełchatów nikt w Bydgoszczy nie oczekuje cudu.Ale już walka o miejsce tuż za strefą medalową? Dlaczego nie? Potwierdził to Janusz Zacniewski, menadżer bydgoskich siatkarzy: – Po ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze dostali kilka dni wolnego, potem zagraliśmy dwa sparingi z Treflem, a teraz, jak powiedział trener Waldemar Wspaniały, czeka nas „harówa”. Bo jeśli Skra jest z innej, wyższej półki i jeszcze teraz nie jesteśmy w stanie ich ruszyć, to już o 5. miejsce możemy powalczyć nawet w tym sezonie. I to jest w tej chwili główny cel Delecty. Że trener Wspaniały poważnie o tym myśli, świadczy też to, że zarządził treningi nawet w sobotę.

Zanim jednak bydgoszczanie pojadą na pierwsze mecze do Bełchatowa, swoich rywali będą mogli obejrzeć dziś w Polsacie Sport (godz. 16.55) w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Iskrą w Odincowie. Skra będzie bronić tam wygranej 3:2 z Łodzi. Stawką – udział w Final Four w Pradze. – Nasi zawodnicy na pewno obejrzą to spotkanie – mówi Zacniewski – bo oprócz tego, że zagra w nim nasz najbliższy rywal ligowy, to będzie to na pewno siatkówka na najwyższym światowym poziomie.

No tak, nauki nigdy za wiele.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved