Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > „Inżynierowie” z Krakowa utrzymali się w II lidze

„Inżynierowie” z Krakowa utrzymali się w II lidze

fot. archiwum

Siatkarze AZS Politechniki Krakowskiej po raz drugi pokonali AKS Resovię Rzeszów, zapewniając sobie w ten sposób prawo gry w II lidze w przyszłym sezonie.

W pierwszej partii wyrównany wynik utrzymywał się do stanu 8:8. Później gospodarzom dwukrotnie udało się zablokować Macha , a kontry pewnie skończyli Piórkowski i Gutkowski . Spowodowało to, że AZS osiągnął 5-6 punktów przewagi, które bez problemu utrzymał do momentu zdobycia 24. punktu (24:18). Wtedy w polu serwisowym Resovii pojawił się Filip , którego serwisy sprawiły wiele kłopotów przyjmującym Politechniki. Łoza zmuszony był grać bardzo czytelnie do skrzydeł, a wtedy na siatce przypomniał o sobie Kusior , który 2-krotnie zablokował Gutkowskiego. W szeregach gospodarzy zrobiło się trochę nerwowo, kolejne 2 nieskończone ataki i zrobiło się już tylko 24:22. Na całe szczęście dla krakowian w końcu udało się dobrze dograć piłkę na siatkę i Łoza uruchomił na środku Poprawę , który zakończył seta, ustalając wynik 25:22.

 

Początek drugiej partii to znów bardzo wyrównana gra, jednak z minimalnym wskazaniem dla gości. Świetnie na siatce spisywał się Kaczmarek , który w krótkim odstępie czasu zanotował 3 bloki i to głównie dzięki jego dobrym akcjom Resovia objęła 2-punktowe prowadzenie (10:8). Szybko na zaistniałą sytuację zareagował trener Marek Fornal . Po czasie wziętym na jego prośbę Politechnika złapała ponownie swój rytm. Szczególnie na zagrywce imponował Piórkowski . Dzięki jego serwisom AZS osiągnął pięciopunktową przewagę (18:13). Trener przyjezdnych wprowadził Łabę i Wojtowicza na przyjęcie oraz Skarbowskiego na rozegranie jednak nie mogli oni już zmienić losów tej części meczu. Rzeszowianie polegli 16:25. 

Trzecia partia miała inny przebieg niż dwie poprzednie. Niemal od samego początku gospodarze osiągnęli przewagę oscylującą w granicach 3-4 punktów i kontrolowali przebieg gry. Sytuacja ta była wynikiem nie tylko dobrej gry gospodarzy, ale również dużej ilości błędów gości (w ataku i w polu serwisowym). Przewaga akademików do końca seta nie podlegała najmniejszej dyskusji. Zwycięstwo 25:17 idealnie obrazuje to co działo się na parkiecie w tej partii.

 

Mimo tego, że przedsezonowe oczekiwania co do ekipy z Krakowa były znacznie wyższe (zespół miał powalczyć o awans), to radość w szeregach Akademików oraz ich kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę przy ul. Kamiennej była uzasadniona. Po fatalnej pierwszej rundzie fazy zasadniczej i zmianie trenera, druga część sezonu była w wykonaniu „Polibudy” taka na jaką liczyli kibice oraz sami zawodnicy. Być może w przyszłym sezonie AZS Politechnika Krakowska powalczy o wyższe cele.

 

Co do zespołu z Rzeszowa to czeka ich decydująca rozgrywka z Volleyem Rybnik o utrzymanie na przełomie marca i kwietnia.

 

AZS Politechnika Krakowska – AKS Resovia Rzeszów 3:0

(25:22; 25:16; 25:17)

 

Składy drużyn:

AZS Politechnika Krakowska : Laskowski, Łoza, Piórkowski, Gutkowski, Dzierwa, Poprawa, Szymczak (libero) oraz Śrutowski i Typel.

AKS Resovia Rzeszów: Kusior, Mach, Filip, Kaczmarek, Długosz, Peszko, Głód (libero) oraz Strzeżek, Skarbowski, Wojtowicz i Łaba.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved