Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Bielszczanie walczą o PlusLigę

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała w sezonie zasadniczym okazali się najlepszym zespołem I ligi mężczyzn. Teraz jednak podopiecznych Grzegorza Wagnera czekają najistotniejsze potyczki, których stawką jest awans do PlusLigi.

Bielszczanie do fazy play-off z udziałem czterech ekip rywalizujących o awans do PlusLigi przystępują z najwyższej pozycji, co nie jest oczywiście bez znaczenia. Istotnym może okazać się fakt, że zawodnicy BBTS-u nad każdym z rywali będą mieć przewagę własnego parkietu. O tym jak ważny to czynnik świadczą chociażby rezultaty sezonu zasadniczego. Na otwarcie decydującej części rozgrywek bielscy siatkarze zmierzą się z Orłem Międzyrzecz, zespołem, który o awans do czwórki walczył aż do samego finiszu rundy zasadniczej. W tej fazie sezonu BBTS w roli gospodarza pewnie pokonał rywali 3:1, ale w rewanżu to zespół Orła wykorzystał atut własnego boiska nie pozwalając przyjezdnym ugrać nawet seta. Nie sposób nie zauważyć, że bielszczanie znajdowali się wówczas „w dołku”, a w ostatnich spotkaniach wrócili do konsekwentnej gry.

Drużyna z Bielska-Białej odnotowała siedem kolejnych zwycięstw, pokonując m.in. innych uczestników gry o awans – Siatkarza Pamapol Wieluń oraz Avię Świdnik. To także przemawia za gospodarzami sobotnio-niedzielnych konfrontacji. Różnica w tabeli między BBTS-em a Orłem to dziesięć punktów, a to z kolei wskazuje, że bielszczanie prezentują się dużo stabilniej. Niemałą rolę w decydujących meczach może odegrać czynnik psychologiczny, a do końcowego triumfu przybliży się ta drużyna, która lepiej wytrzyma newralgiczne momenty poszczególnych batalii. Dla siatkarskich kibiców, którzy w nieco mniejszym stopniu śledzą rozgrywki I ligi odnotujmy jeszcze, że w kadrze zespołu z Międzyrzecza próżno szukać znanych nazwisk. To wyrównana ekipa, w której sukcesy zależą od dobrej postawy wszystkich siatkarzy.Mecze w hali przy ulicy Bratków odbędą się w sobotę 14 marca o godzinie 16:00 oraz nazajutrz o godzinie 12:00.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved