Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Będą zmiany w Gorzowie Wielkopolskim

Będą zmiany w Gorzowie Wielkopolskim

Marzenia miłośników siatkówki w Gorzowie w ostatnich latach sięgają nawet ekstraklasy. W planach sterników klubu niezmiennie była pierwsza czwórka pierwszej ligi. - Przed nowym sezonem będą zmiany - zapowiada prezes klubu.

Trzy lata z rzędu osiągnięcie nijakie – niby bezpieczne, ale tylko szóste miejsce. – Przed nowym sezonem będą zmiany – zapowiedział prezes klubu Zenon Michałowski.

Z dużym prawdopodobieństwem możemy napisać, że nie zmieni się budowniczy gorzowskiego zespołu. Sławomir Gerymski ma być trenerem Rajbud Development GTPS także w przyszłym sezonie. – Chcę zostać w Gorzowie i zbudować tu ciekawą drużynę. W ubiegłym roku nie miałem takiej szansy, bo rynek był już przebrany. Nie wyobrażam sobie, aby teraz zmieniać miejsce pracy. Skoro się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B. W Gorzowie mi się podoba, mogę tu coś zbudować. A dla trenera to zawsze największa frajda – powiedział Gerymski.Szkoleniowiec ekipy Rajbud Development GTPS podkreślił także, że jest za wcześnie, aby mówić o konkretach. – Mamy razem z prezesami swój pomysł. Chcemy odświeżenia składu. Ale na razie nie wiadomo, ile mamy na to pieniędzy. Zbudujemy skład na miarę naszych możliwości. Mam nadzieję, że zmieni się też jedna ważna sprawa. Osobiście zadbam o to, aby zacząć działać wcześniej. Najpierw musimy jednak znać siłę naszego kręgosłupa, czyli budżet – opowiadał Sławomir Gerymski.

Gorzowscy siatkarze po ostatnim meczu sezonu w Międzyrzeczu dostali osiem dni wolnego. W przyszłym tygodniu trener i zarząd zaplanowali pierwsze rozmowy z zawodnikami o przyszłym sezonie. – Trener Gerymski dostał od nas wolną rękę. Obserwował swoich podopiecznych przez rok, ma swoje wnioski. On będzie pilotował te męskie rozmowy z zawodnikami. Po niedzieli kilku chłopakom podziękujemy. Nie chcemy podawać nazwisk, niech media dowiedzą się od nich, a nie oni z mediów. Budowa składu na nowy sezon? Najpierw spróbujemy porozmawiać z naszymi ludźmi, dogadać się. A później ruszymy na poszukiwania po kraju – tłumaczył prezes Rajbud Development GTPS Zenon Michałowski, który znów waha się czy pozostać przy klubowym sterze (jego trzyletnia kadencja kończy się w czerwcu tego roku).

Oficjalnie nikt z klubu nie chce wypowiadać się o roszadach w składzie Rajbud Development GTPS. O zamiarze zakończenia kariery tuż po meczu derbowym mówił na naszych łamach rozgrywający Tomasz Borczyński. Przygody z siatkówką nie chce za to jeszcze kończyć Radosław Maciejewicz. – To plotki, że wieszam buty na kołku. Ja chcę jeszcze grać – zarzeka się „Mały”. Inna sprawa, czy w Gorzowie – w przypadku odmłodzenia składu – znajdzie się miejsce dla wychowanka gorzowskiej siatkówki. Jak ustalił portal gorzow24.pl, zmiany najprawdopodobniej nastąpią na pozycji libero, w Gorzowie planują również wymianę atakującego, podziękują także jednemu środkowemu.

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved