Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Pewna wygrana Iraklisu Saloniki

LM: Pewna wygrana Iraklisu Saloniki

W ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów Iraklis Saloniki pewnie pokonał VfB Friedrichshafen 3:0, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Grecki zespół, po ataku Andreja Kravarika oraz dwóch asach serwisowym Aleha Akrema, szybko odskoczył na cztery punkty 4:1. Goście rzucili się do odrabiania strat i po bloku Joao Jose na Plamenie Konstantinowie doprowadzili do remisu 5:5. Na pierwszej przerwie technicznej, za sprawą ataku Georga Grozera minimalnie lepsi byli podopieczni Steliana Moculescu (8:7). Atak Marcusa Nilssona z VI strefy dał Iraklisowi prowadzenie 12:9. Za sprawą dwóch błędów greckiego zespołu oraz skutecznego ataku Grozera, Friedrichschafen ponownie wyrównało 13:13. Dwie udane akcje Nilssona przyniosły gospodarzom dwa punkty przewagi 17:15. Znakomity występ Konstantinowa w polu zagrywki zaowocował zwiększeniem dystansu do sześciu oczek (22:16). Końcówka była popisem Greków, a punkt dający awans do Final Four „podarował” mistrzom Grecji Marcus Steuerwald, psując zagrywkę (25:18). Greccy kibice odpalili w hali race.

Drugiego seta siatkarze z Friedrichschafen rozpoczęli od prowadzenia 2:0, po atakach Allana Van De Loo (2:0). Przy prowadzeniu niemieckiego zespołu 4:1 mecz został przerwany na ok. 20 minut z powodu dymu pozostałego po racach. Po wznowieniu gry gospodarzom, po bloku Gerasimosa Kanellosa, udało się doprowadzić do remisu 4:4. Konstantinow ponownie popisał się w polu zagrywki i na pierwszej przerwie technicznej grecki zespół prowadził 8:5. Nie cieszył się tym jednak długo, bowiem mistrzowie Niemiec wyrównali 8:8. Inicjatywa jednak wciąż była po stronie zawodników Flavio Gulinelli’ego. Podwójny blok w wykonaniu Akrema i Kravarika dał Iraklisowi dwupunktową przewagę (13:11). Skuteczny atak Nilssona oraz blok kapitana Salonik, Simona Tischera przyniósł gospodarzom prowadzenie 16:13 na drugiej przerwie technicznej. Zawrzała walka punkt za punkt. Przy stanie 19:16 błąd Marc-anthony’ego Honore’a w ataku oraz krótka Akrema pozwoliły Grekom powiększyć przewagę do pięciu oczek (21:16). Zwycięski punkt dał Iraklisowi autowy serwis Honore’a (25:20).

W trzecie partii od początku zespoły toczyły walkę punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej, po autowej zagrywce Evgeniosa Gkortsaniouka jednym punktem prowadzili mistrzowie Niemiec (8:7). Błąd Nikolaosa Paletzasa w ataku pozwolił gościom odskoczyć na dwa oczka (12:10), jednak Iraklis natychmiast wyrównał 12:12. Na drugiej przerwie technicznej, po autowym zbiciu Grozera, dwoma punktami prowadzili Grecy (16:14). Niemiecki zespół doprowadził do remisu (16:16). Ponownie zawrzała wyrównana walka i trwała do stanu 26:26. Atak Gkortsaniouka dał gospodarzom piłkę setową, a szalę zwycięstwa na ich korzyść przechyliła autowa zagrywka Grozera (28:26).

Graliśmy dobrze i znalazło to potwierdzenie w awansie do turnieju Final Four w Pradze – mówił po meczu Flavio Gulinelli. – Nasi kibice bardzo nam pomogli. Chcielibyśmy słyszeć ich doping także w Pradze. Nie pojedziemy tam oglądać meczów. Pojedziemy tam i zagramy jak najlepiej potrafimy.

To był wspaniały wieczór. Byliśmy skoncentrowani, graliśmy dobrze i wygraliśmy to spotkanie. Chciałbym podziękować naszym kibicom za znakomity doping – dodał kapitan mistrzów Grecji, Simon Tischer.

Iraklis Saloniki – VfB Friedrichshafen 3:0

(25:18; 25:20; 28:26)

I mecz dla Iraklis Saloniki 3:0

Awans: Iralkis Saloniki