Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Koniec pucharowej przygody Muszynianki

LM: Koniec pucharowej przygody Muszynianki

Muszynianka nie zdołała awansować do Final Four Ligi Mistrzów. W Stambule przegrała rewanżowy mecz z Eczacibasi 0:3 i tym samym zakończyła swą europejską przygodę.

Pierwszy set rozpoczął się od popisowej gry gospodyń w bloku i na kontrach. Po dwóch skutecznych blokach Vesny Citaković – Djurisic Eczacibasi prowadziło 7:2. Kolejna kontra Nancy Metcalf oraz błąd Joanny Mirek doprowadziły do stanu 12:4. Następne 5 punktów zdobyły jednak „mineralne”. Gdy wydawało się, że podopieczne Bogdana Serwińskiego znalazły odpowiedni rytm, zawodniczki Eczacibasi znów sukcesywnie zaczęły budować przewagę. Na drugiej przerwie technicznej wynik 16:11. Do stanu 20:16 gra punkt za punkt. Wtedy w polu serwisowym pojawiła się Naz Aydemir i w jednym ustawieniu gospodynie zdobyły 4 punkty. Partię skutecznym atakiem zakończyła Esra Gumus. Wynik pierwszej odsłony 25:17.

Początek drugiego seta także nie był najlepszy w wykonaniu Muszynianki. Na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki ze Stambułu prowadziły 8:5. Skuteczny blok Sylwii Pyci i autowy atak Tracy Stalls pozwoliły zbliżyć się Polkom na 1 punkt. Jednak za chwilę dobra kontra w wykonaniu Metcalf i as serwisowy Stalls doprowadziły do stanu 13:9. Kiedy na zagrywce pojawiła się Mirka Francia, podopieczne trenera Serwińskiego nie potrafiły skutecznie przyjąć, co pozwoliło wyprowadzić kilka skutecznych kontr drużynie tureckiej. Po ataku ze środka Djurisic było już 18:11. Za chwilę jeszcze raz w roli głównej Serbka. Najpierw dobry atak z obiegnięcia, następnie as serwisowy i na tablicy wyników był rezultat 20:13. Do końca tej partii Eczacibasi kontrolowało sytuację na parkiecie, a odsłonę skutecznym atakiem zakończyła Francia. Drugi set zakończył się zwycięstwem gospodyń 25:16, a Polki zdobyły w nim zaledwie 7 punktów w ataku.

Trzecia partia rozpoczęła się obiecująco dla Muszynianki. Po 2 blokach Ivany Plchotovej na tablicy widniał wynik 6:9. Jednak kolejne 5 punktów zdobyły zawodniczki ze Stambułu obejmując dwupunktowe prowadzenie. Po chwili 2 błędy gospodyń i znów na prowadzeniu przyjezdne. Na drugiej przerwie technicznej Eczacibasi prowadziło 16:15. Dwie kontry i skuteczny blok Turczynek pozwoliły odskoczyć na 4 punkty. Podopieczne trenera Serwińskiego zdołały jeszcze zbliżyć się na jeden punkt do rywalek, ale to było wszystko, na co było stać Muszyniankę. Mecz skutecznym blokiem zakończyła środkowa amerykańska – Stalls, a trzeci set zakończył się wynikiem 25:22.

Muszynianka Muszyna zagrała bardzo nieskutecznie w ataku oraz na kontrach. Turczynki w tym elemencie były bezlitosne dl swoich rywalek. Bardzo dobrze też Eczacibasi zagrało na zagrywce, utrudniając kombinacyjną grę podopiecznym trenera Serwińskiego.

Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była podobnie jak w pierwszym spotkaniu Mirka Francia, która zdobyła 16 punktów. W drużynie przyjezdnej wyróżniła się Kamila Frątczak, która zdobyła 9 punktów.

Eczacibasi Stambuł – Muszynianka Muszyna 3:0

(25:17, 25:16, 25:22)

Eczacibasi: Aydemir, Gumus, Stalls, Metcalf, Francia, Djurisic, Kayalar (libero) oraz Dalbeler, Buyukbayram, Ozsoy, Eryuz

Muszynianka: Bełcik, Jagieło, Pycia, Frątczak, Mirek, Pykosz, Zenik (libero) oraz Śrutowska, Rosner, Kaczor, Plchotova, Targosz