Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jan Hronek: Mistrzostwa Europy mogłyby się odbyć jutro

Jan Hronek: Mistrzostwa Europy mogłyby się odbyć jutro

- Jestem przekonany, że gdyby Mistrzostwa Europy rozpoczynały się jutro, Polska byłaby w stanie je zorganizować - powiedział dziś w Warszawie Prezydent Komitetu Kontrolnego Mistrzostw Europy Jan Hronek.

10 marca 2009 r. w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie odbyło się spotkanie Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009 ze specjalnym udziałem Prezydenta Komitetu Kontrolnego Mistrzostw Europy, Wiceprezydenta Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) – dr. Jana Hronka. W spotkaniu uczestniczyli Mirosław Przedpełski – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Bogusław Adamski – Sekretarz Generalny PZPS, członkowie Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy oraz przedstawiciele Lokalnych Komitetów Organizacyjnych.

Przedstawiciele poszczególnych miast zapewnili, że proces przygotowań do Mistrzostw Europy przebiega zgodnie z planem. W obiektach sportowych w Bydgoszczy, w Katowicach i we Wrocławiu trwają prace modernizacyjne, a budowa Nowej Hali w Łodzi jest w zaawansowanej fazie. – Budowa Nowej Hali wyprzedza harmonogram, więc obiekt na pewno zostanie oddany do użytku w terminie, tj. 20 czerwca 2009 r. – podkreśliła Luiza Staszczak-Gąsiorek – dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z poszczególnymi miastami i póki co wszystko układa się bezproblemowo. W marcu zaplanowaliśmy kolejne spotkania przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy z Lokalnymi Komitetami Organizacyjnymi miast-gospodarzy imprezy. Ich celem będzie dopracowanie szczegółów związanych z organizacją Mistrzostw – powiedział prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

Podczas wizytacji Jana Hronka w Warszawie omawiane były ponadto sprawy marketingowe, prasowe, sędziowskie i telewizyjne. Poruszono też kwestie transportu lokalnego, kontroli antydopingowej, jak również nagród przewidzianych dla uczestników Mistrzostw Europy.

Prezydent Komitetu Kontrolnego Mistrzostw Europy – Jan Hronek podkreślił, że jest w pełni usatysfakcjonowany z dotychczasowych przygotowań Polskiego Związku Piłki Siatkowej do Mistrzostw Europy. – Jestem przekonany, że gdyby Mistrzostwa Europy rozpoczynały się jutro, Polska byłaby w stanie je zorganizować. Może mały problem byłby w Łodzi, gdzie hala nie jest jeszcze gotowa do użytku, ale na pewno i na to coś by się poradziło – stwierdził Jan Hronek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved