Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Legia ponownie lepsza od Czarnych

II liga mężczyzn: Legia ponownie lepsza od Czarnych

Legia Warszawa w trzecim, decydującym spotkaniu, pokonała Czarnych Pruszcz Gdański 3:1 i tym samym zapewniła sobie utrzymanie w drugiej lidze. Czarnych czekają zaś kolejne mecze o utrzymanie.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy, bo cztery pierwsze punkty zdobyli pruszczanie. Po czasie wziętym przez trenera Legii, Witolda Poinca , jego podopieczni doprowadzili do remisu 5:5, a po skutecznym ataku Łukasza Grobelnego wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (6:5). W dalszej części seta warszawianie utrzymywali dwupunktowy dystans i wydawało się, że utrzymają go do końca. Tak się jednak nie stało, gdyż przy stanie 23:20, coś się w grze legionistów zacięło. Stracili pięć punktów z rzędu i w rezultacie przegrali pierwszą partię.

Początek drugiego seta był lustrzanym odbiciem pierwszego. Warszawianie znokautowali rywala wychodząc na prowadzenie 7:0! Taki wynik zawdzięczają w dużej mierze Robertowi Pucule , który swoją zagrywką wyrządził przeciwnikowi sporo krzywdy. Mając tak dużą przewagę, legioniści nie uniknęli jednak kolejnego w tym spotkaniu przestoju. Prowadząc 11:3, stracili pięć punktów z rzędu, jednak w porę się ocknęli i ponownie powiększyli przewagę nad rywalem. Ostatecznie wygrali drugą partię 25:18.

Trzeci set to początkowo walka punkt za punkt, jednak od stanu 9:9 powoli zaczęła się zarysowywać przewaga warszawian. Po dwóch z rzędu skutecznych atakach Maksymiliana Kozłowskiego gospodarze prowadzili już 16:11, co zmusiło trenera przyjezdnych, Stanisława Kwiatkowskiego , do dokonania roszad w składzie. Na wiele się jednak one nie zdały, gdyż legioniści grali skutecznie i zasłużenie wygrali tę partię 25:17.

Ostatni set okazał się być czystą formalnością. Wprawdzie początkowo obie drużyny szły równo, a goście nawet mieli niewielką przewagę (6:7, 7:8), jednak ponownie gospodarze włączyli piąty bieg i odjechali rywalom na cztery punkty. Wygrywając czwartego seta 25:16 i całe spotkanie 3:1, legioniści zapewnili sobie utrzymanie w drugiej lidze, zajmując ostatecznie ósme miejsce.

O wygranej zadecydowało na pewno to, że zagraliśmy całym zespołem – podsumował spotkanie kapitan Legii Warszawa, Cezary Żyłkowski . – Dzisiaj, kto nie wszedł na boisko, to zastępował godnie kolegę i ze świeżymi siłami wchodził w set. Bardzo fajnie, że tak zagraliśmy. Zadecydowało też nastawienie no i zagrywką pokazaliśmy dzisiaj trochę więcej, niż w ostatnich meczach. Oczywiście przy własnych kibicach wstyd byłoby dzisiaj przegrać .

A kibice warszawskiej ekipy naprawdę postarali się dzisiaj o zapewnienie wspaniałej atmosfery – ani przez chwilę nie przestali dopingować swojej drużyny. Docenia to kapitan wojskowych: – Dzisiaj był super doping, może lepiej jakbyśmy grali pięć setów, dłużej troszeczkę by trwał, ale nie, cieszę się, że były cztery sety i zakończyliśmy ten sezon, z uśmiechem na ustach. Utrzymaliśmy się, to był nasz priorytet w tym sezonie .

Legia Warszawa – Czarni Pruszcz Gdański 3:1

(23:25, 25:18, 25:17, 25:16)

Legia Warszawa: Żyłkowski, Poinc, Obuchowicz, Grobelny, Karpiński, Rybak, Ołtuszewski (libero) oraz Pucuła, Kasprzyk, Kozłowski, Pyta

Czarni Pruszcz Gdański: Głuszak, Ośmieła, Iglewski, Mejka, Chełmiński, Ratajczak, Rudziński (libero) oraz Łukasik, Pyda