Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Express Bydgoski spekuluje – Samica w Delekcie!?

Express Bydgoski spekuluje – Samica w Delekcie!?

fot. archiwum

- Przyjechałem do Bydgoszczy, aby załatwić sobie kontrakt w Delekcie - powiedział w jednym z wywiadów przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Guillaume Samica.

O francuskim siatkarzu głośno zrobiło się 18 stycznia br. Tego dnia Guillaume Samica zawitał do Łuczniczki. Nie oglądał jednak poczynań swoich potencjalnych, nowych kolegów z Delecty. Przyjechał, aby zobaczyć, jak radzi sobie jego sympatia Katarzyna Wysocka (Centrostal wygrał z Gedanią 3:2). Oboje poznali się kilkanaście dni wcześniej, podczas wspólnego Sylwestra.

 

Dlaczego tak powiedział? 

Po tamtym spotkaniu media rozpisywały się o romansie bydgoskiej libero z Francuzem. Ten ostatni nie chciał niczego komentować. Zapytany przez dziennikarzy, jaki był jego powód wizyty w grodzie nad Brdą stwierdził: – Przyjechałem do Bydgoszczy, aby załatwić sobie kontrakt w Delekcie.

 

Czy 28-letni przyjmujący powiedział tak tylko po to, aby zaspokoić ciekawość wścibskich dziennikarzy? Być może. Nie można jednak wykluczyć, że Guillaume będzie chciał być bliżej Kasi. Tym bardziej, że „siatkarski” związek kwitnie ponoć w najlepsze…

 

O tym, że coś może być na rzeczy świadczą też słowa Piotra Sieńko . Prezes Delecty, po ostatnim meczu z Treflem, kiedy jego zespół zapewnił sobie awans do play off, powiedział: – Naszym celem było utrzymanie w elicie bez konieczności gry w barażach. W przyszłym sezonie chcielibyśmy bić się o miejsce w czwórce. Nie ukrywam, że rozmawiam już z zawodnikami…

 

Łatwiejsze negocjacje

 

Po raz pierwszy od trzech lat Delecta nie musi grać w barażach i dlatego szef naszych siatkarzy ma ułatwione zadanie. We wcześniejszych sezonach długo nie było wiadomo, w której lidze występować będzie nasz zespół i nic dziwnego, że zawodnicy nie kwapili się do podpisywania umów.

 

Tym razem Delecta dużo wcześniej zapewniła sobie ekstraligowy byt. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby rozpocząć negocjacje z siatkarzami.

 

Ciekawe statystyki

 

A nie da się ukryć, że taki zawodnik jak Guillaume Samica z pewnością przydałby się ekipie Waldemara Wspaniałego . 28-letni przyjmujący (197 cm wzrostu) grał wcześniej w lidze francuskiej i włoskiej. Jego ostatnim klubem w Italii był Sparkling Mediolan, w którym występował m.in. Łukasz Kadziewicz .

 

W tym sezonie, w osiemnastu meczach rundy zasadniczej Samica skończył 190 ataków, co daje mu 9. miejsce (ex aequo z Grzegorzem Szymańskim ) wśród wszystkich zawodników PlusLigi.

 

Średnio zdobywa też 4 pkt/set. W tej ostatniej klasyfikacji skuteczniejsi są tylko Jakub Novotny (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Olli Kunnari (AZS Olsztyn), Zbigniew Bartman (Domex Tytan AZS Częstochowa) i Robert Prygiel (Jastrzębski Węgiel).

 

Czy dziennikarskie spekulacje znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Czy Samica założy koszulkę Delecty? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero po zakończeniu tego sezonu…

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved