Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Częstochowianie wygrywają i… płacą

Częstochowianie wygrywają i… płacą

- Oni są jak... reprezentacja Grecji. Nigdy nie wiadomo, na co stać tych chłopaków, a oni grają na luzie i nie przejmują się, gdy przegrają. A jak wygrają - są bohaterami - mówi o grze zawodników AZS Częstochowa Nikola Grbić.

Dziś (godz. 20.30) Itas Diatec Trentino serbskiego rozgrywającego zmierzy się z wicemistrzem Polski w meczu decydującym o awansie do Final Four Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu mistrz Włoch wygrał 3:1, nic więc dziwnego, że jest zdecydowanym faworytem. Warto jednak przypomnieć, że takich faworytów zespół trenera Radosława Panasa kilku już pokonał: w 1/8 finału dwa razy wygrał z Coprą Piacenza, a wcześniej, w meczu decydującym o awansie z grupy, wygrał z Fenerbahce Stambuł. – Sporo było tych miłych niespodzianek, więc fajnie byłoby i teraz jakąś sprawić, a najlepiej sensację, czym byłby nasz awans – mówi Konrad Pakosz, prezes AZS.Częstochowianie wstydu nie przynieśli, będąc rewelacją elitarnych rozgrywek. A stracić mogą najwyżej… kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kolejne pieniądze, które trzeba dołożyć, by grać w Lidze Mistrzów. – Każdy dwumecz to koszt rzędu 80 tysięcy. Przeloty do Rosji byłyby droższe, dlatego tak cieszyliśmy się z wylosowania Włochów. Mamy z nimi korzystne połączenie z Katowic tanimi liniami – mówi Pakosz.

Bilansu w Częstochowie nikt jeszcze nie robił, wszyscy nadal wierzą, że trzeba będzie wyłożyć jeszcze pieniądze na wyjazd na kwietniowy Final Four w Pradze. Jednak w przybliżeniu start w elicie kosztował już wicemistrza Polski ok. 90 tys. euro. Nie zrekompensuje tego nawet zwycięstwo w rozgrywkach, bo triumfator dostaje… 30 tys. euro (za 3. miejsce premia wynosi już tylko 12,5 tys.). Licząc wszystkie dotychczasowe dochody za poszczególne mecze, na konto AZS trafi 33 800 euro i 6 000 lub 4 000 (zależnie od wyniku) za spotkanie w Trento.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved