Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Centrostal lepszy od Dąbrowy Górniczej

PlusLiga Kobiet: Centrostal lepszy od Dąbrowy Górniczej

Siatkarki Centrostalu pokonały w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi Kobiet MKS Dąbrowa Górnicza 3:1. Drugie spotkanie jutro - gra toczy się do trzech zwycięstw.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany początek. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:6. Po przerwie udany blok Katarzyny Mróz i „pałacanki” uzyskały trzy punkty przewagi. Później na zagrywce pojawiła się Magdalena Śliwa i to przyjezdne wyszły na prowadzenie. Do drugiej przerwy technicznej gra toczyła się punkt za punkt i prowadzenie dąbrowianek 16:15. Kłopoty bydgoszczanek zaczęły się, gdy znów w polu serwisowym stanęła rozgrywająca ekipy trenera Waldemara Kawki . Dwie skuteczne kontry Magdaleny Sadowskiej i drużyna gości znów wyszła na prowadzenie 19:16. Po chwili jednak dwa bardzo dobre zagrania Katarzyny Mróz doprowadziło do remisu. Do końca partii obserwowaliśmy grę punkt za punkt, ale lepiej wytrzymały tę sytuację przyjezdne i wygrały pierwszą odsłonę 25:23.

Drugi set był wyrównany tylko do stanu 5:5. Wtedy na zagrywce pojawiła się Monika Smak i po trzech kontrach i udanym bloku gospodynie zdobyły sześć punktów w jednym ustawieniu. Do drugiej przerwy technicznej podopieczne trenera Makowskiego kontrolowały sytuację na parkiecie. W końcówce partii kolejne dwa błędy dąbrowianek i przewaga Centrostalu wzrosła do dziewięciu punktów. Odsłonę drugą wygrały bydgoszczanki 25:18.

Dla kibiców zgromadzonych w hali Łuczniczka kapitalny przebieg miał początek trzeciego seta. Po dwóch asach serwisowych Moniki Naczk oraz kilku prostych błędach rywalek, gospodynie prowadziły 8:2. MKS mozolnie, ale sukcesywnie odrabiał straty. Najpierw dwa udane bloki Joanny Staniuchy-Szczurek , następnie blok Beaty Strządały i było już tylko 13:11. Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki z Bydgoszczy odskoczyły na cztery punkty. Znów jednak skuteczny blok oraz kontra zakończona udanym atakiem i tylko punkt przewagi na korzyść Centrostalu. Po asie serwisowym Śliwy na tablicy widniał remis. Popis w ataku obu drużyn trwał przez okres gry na przewagi. Przy stanie 28:29 trzy udane bloki z rzędu zaprezentowała Naczk i podopieczne trenera Makowskiego wygrały tę odsłonę 31:29.

Czwarty set ponownie lepiej rozpoczęły bydgoszczanki. Znów szybko potrafiły uzyskać cztery punkty przewagi. Jednak przy zagrywce Śliwy, przyjezdne potrafiły zdobyć sześć kolejnych punktów i uzyskać dwupunktową przewagę. Bardzo dobrą zmianę w ekipie gospodyń dała Izabela Kasprzyk . Dzięki jej serwisom Centrostal wyszedł na prowadzenie. Równie wartościową zmienniczką w drużynie rywalek okazała się Aleksandra Liniarska . Po jej ataku i asie serwisowym MKS prowadził 20:17. Szybko jednak na tablicy wyników znów pojawił się remis. W końcówce partii dwa udane bloki i kontra zadecydowały o zwycięstwie gospodyń w czwartej odsłonie 25:22. MVP spotkania została Tatiana Hardzejeva , która zdobyła 17 punktów.

Centrostal Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1

(23:25, 25:18, 31:29, 25:22)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Centrostalu .

Centrostal : Smak, Kuligowska, Mróz, Kowalkowska, Hardzejeva, Kuczyńska, Wysocka (libero) oraz Naczk, Nowakowska i Kasprzyk

MKS : Śliwa, Staniucha-Szczurek, Wysocka, Sadowska, Sieczka, Lis, Tkaczewska (libero) oraz Wilczyńska, Strządała i Liniarska