Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Koniec marzeń Szczecina o I lidze

II liga mężczyzn: Koniec marzeń Szczecina o I lidze

fot. archiwum

Morze Bałtyk uległo w Wałbrzychu 0:3 tamtejszej Victorii i marzenia o walce o I ligę podopieczni Zdzisława Gogola muszą odłożyć do następnego sezonu. Szczecinianie przegrali nie tylko z rywalem, ale także z kontuzjami w drużynie.

Przed meczem w Wałbrzychu wiadomo było, że sytuacja podopiecznych Zdzisława Gogola nie należy do najłatwiejszych. Szczecinianie w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywali 0:2, ale wierzyli, iż uda im się dwukrotnie pokonać Victorię na jej terenie. Optymizm budowali na tym, że jesienią już tego dokonali.

Ten mecz stał na słabszym poziomie niż spotkania rozegrane w Szczecinie. Oba zespoły zaprezentowały się przeciętnie, ale wałbrzyszanie zagrali mądrzej w obronie i ataku. To zadecydowało o ich zwycięstwie – mówił ze smutkiem w głosie trener Zdzisław Gogol .

Gospodarze szybko wybili z głowy zawodnikom Morza marzenia o dalszej walce w play-offach, a liczne błędy siatkarzy ze Szczecina sprawiły, że nie byli oni w stanie nawiązać wyrównanej walki na parkiecie. – Na początku setów zawodnicy podejmowali walkę, ale potem popełniali wiele prostych błędów, dotykali siatki, psuli zagrywki – analizował szkoleniowiec szczecińskiej drużyny.Siatkarze Morza Bałtyk trzema porażkami z Victorią zakończyli obecny sezon, ale do maja nadal będą trenować. W planach mają jeszcze kilka sparingów. Prawdopodobnie sklasyfikowani zostaną na trzeciej pozycji (pod warunkiem, że Joker Piła ogra Orion Sulechów w drugim półfinale. Po czterech meczach jest 2:2).

Teraz trzeba będzie podsumować ten sezon, przeanalizować to, co się zdarzyło w rundzie zasadniczej i play-off, wyciągnąć wnioski, aby z wyższego poziomu przystąpić do następnego sezonu – stwierdził szkoleniowiec Morza Bałtyk.

Victoria Wałbrzych – Morze Bałtyk Szczecin 3:0
(25:19, 25:22, 25:19)

Stan rywalizacji play-off: – 3:0 dla Victorii Wałbrzych

Zobacz również:
Wyniki play-off gr. 1 II ligi mężczyzn

Autor: Radosław Nowicki (Gazeta Wyborcza Szczecin)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved