Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Tie-break w Ostrowcu Świętokrzyskim

I liga kobiet: Tie-break w Ostrowcu Świętokrzyskim

fot. archiwum

W 400 meczu w historii ostrowieckiego klubu AZS-u KSZO doznał porażki 2:3 z Remagum MOSiR Mysłowice. Za tydzień początek walki o utrzymanie.

O ile motywacją dla gospodyń było tylko godne uczczenie jubileuszu klubu, o tyle mysłowiczanki w Ostrowcu walczyły niemal o życie (wygrana dawała im pozostanie w lidze bez konieczności gry w barażach). Przez większość pojedynku tę różnicę trudno było odczuć. Poza czwartą partią w każdej przyjezdne początkowo odskakiwały na kilkupunktową, teoretycznie bezpieczną, przewagę, ale ambitne rywalki doprowadzały do remisu i ciekawej końcówki. Tak było choćby w setach drugim (6:11 dla Mysłowic) czy w trzecim (5:12, po znakomitej grze na siatce AZS KSZO doprowadził w efekcie do stanu po 22).

 

Spora determinacja w meczu o pietruszkę to niejedyny plus dla miejscowych. – Cieszy postawa zmienniczek. Każda wniosła coś do gry, okazało się, że mamy zespół, a nie sześć-siedem zawodniczek. To największy pozytyw tego meczu – mówi Roman Murdza , trener ostrowczanek. A zadowolony powinien być szczególnie z Karoliny Pawłowskiej . To ona czwartego seta wygrała niemal w pojedynkę. 

AZS KSZO poznał pierwszego rywala w walce o utrzymanie. Będzie nim AZS AWF Poznań, pierwszy mecz w sobotę w Ostrowcu (godz.19).

 

AZS KSZO Ostrowiec – Remagum MOSiR Mysłowice 2:3

(23:25, 25:20, 23:25, 25:22, 12:15)

 

Zobacz również:

Tabela i wyniki 22. kolejki I ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved