Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Organika Budowlani bezkonkurencyjna

I liga kobiet: Organika Budowlani bezkonkurencyjna

W sobotę liderujące w pierwszej lidze łodzianki grały z drugim w tabeli Sokołem Chorzów. Po raz kolejny podopieczne Jacka Pasińskiego udowodniły, że nie mają sobie równych na zapleczu ekstraklasy.

Przy obecnej – wysokiej formie siatkarek Organiki Budowlanych, chyba tylko jakaś katastrofa może przeszkodzić im w awansie do PlusLigi Kobiet.

Już świetny początek meczu w wykonaniu Organiki mógł wskazywać na to, że będzie to kolejne szybkie i wysokie zwycięstwo łódzkiej drużyny. W pierwszym secie gospodynie prowadziły już 20:13, a ostatecznie wygrały go z ośmiopunktową przewagą. Większych problemów nie miały też w drugiej partii. Trzecią co prawda przegrały, ale w czwartym secie znów były górą.

Podopieczne Pasińskiego przewyższały rywalki w każdym elemencie gry. W przyjęciu świetnie spisywała się libero Katarzyna Ciesielska . – Znakomicie zagrał cały zespół – mówiła skromnie najlepsza siatkarka meczu. – Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiemy, że mogłyśmy wygrać bez straty seta. Niestety, w trzeciej partii zabrakło nam chyba odpowiedniej koncentracji i w końcówce to się obróciło przeciwko nam.

Spotkanie pomiędzy Organiką a Sokołem nie miało żadnego znaczenia dla układu tabeli po rundzie zasadniczej. Łodzianki już dawno zapewniły sobie awans do fazy play-off z pierwszego miejsca i w półfinale zmierzą się z MOSiR-em Rumia, która zajęła czwarte miejsce. – Jesteśmy faworytkami, ale doskonale pamiętamy, że w tym sezonie w Rumii niespodziewanie doznałyśmy pierwszej porażki – mówi Ciesielska .

Z MOSiR-em łodzianki zmierzą się w najbliższy piątek i sobotę. Oba spotkania rozegrane zostaną w hali przy ul. Małachowskiego.

Organika Budowlani – Sokół Chorzów 3:1

(25:17, 25: 18, 24:26, 25:17)

Autor: Damian Bąbol (Gazeta Wyborcza Łódź)

źródło: gazeta.pl