Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Nie chcą być gorsze od gwiazd

Nie chcą być gorsze od gwiazd

W imponującym stylu juniorki BKS-u Aluprof przeszły ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek. We wszystkich trzech meczach nie przegrały seta i dzięki zwycięstwu w imprezie będą gospodyniami turnieju półfinałowego.

Młode siatkarki bialskiego klubu pozazdrościły swoim starszym koleżankom i również postanowiły wygrywać mecz za meczem. Po zdobyciu Mistrzostwa Śląska Juniorek przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu centralnym. W turnieju ćwierćfinałowym dziewczyny nie przegrały nawet seta, odprawiając kolejno z kwitkiem Gwardię Wrocław, Ares LO Nową Sól i Jedynkę Kluczbork.

Medal jest w zasięgu

Wygrana w tym turnieju zapewnia nam organizację zawodów półfinałowych, w których naszymi rywalami będą Calisia Kalisz, MOS Wola Warszawa i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki – mówi trener Jacek Skulski. – Cieszymy się, że zajęłyśmy pierwsze miejsce i mamy nadzieję, że nie przegramy już żadnego meczu do końca – uśmiecha się kapitan Paulina Dereń.

Rzeczywiście są na to szanse, bo według młodej zawodniczki poziom siatkówki na Śląsku jest bardzo wysoki. Czyżby, więc medal Mistrzostw Polski był już na wyciągnięcie ręki?

Droga nie jest łatwa, ale nie jest też bardzo trudna. Liczymy przynajmniej na powtórkę z zeszłego roku, kiedy zdobyłyśmy brązowy medal – tłumaczy Dereń.

Wygrana w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorek to nie jedyny sukces młodych siatkarek BKS-u Aluprof. W tym tygodniu Mistrzostwo Śląska zdobyły kadetki bialskiego klubu, które wygrały w turnieju finałowym wszystkie trzy mecze. Szczególnie zacięty okazał się mecz z GS UKS Krzanowice, który decydował o pierwszym miejscu. Ostatecznie BKS Aluprof wygrał 3:2 zdobywając tym samy kolejny tytuł do kolekcji.

źródło: super-nowa.pl