Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Oświadczenie Kingi Maculewicz-De La Fuente

Oświadczenie Kingi Maculewicz-De La Fuente

fot. archiwum

W ostatnich dniach do naszej redakcji wpłynęła prośba Kingi Maculewicz-De La Fuente w sprawie opublikowania oświadczenia na temat jej powiązań z trenerem Andrzejem Niemczykiem. Przychylamy się do tej prośby i publikujemy oświadczenie.

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami na temat moich rodziców i powiązań z byłym trenerem reprezentacji Polski pragnę wyjaśnić co następuje:

Moją mamą jest Krystyna Mioduszewska-Maculewicz, była siatkarka krakowskiej Wisły i kadry narodowej. Biologicznym ojcem – Andrzej Niemczyk. O tym fakcie dowiedziałam się po uzyskaniu pełnoletniości. Do tego czasu nie byłam świadoma jakichkolwiek powiązań z panem Niemczykiem i nie utrzymywałam z nim kontaktu. Przez długie lata mogłam liczyć tylko i wyłącznie na moich rodziców – Krystynę i Henryka Maculewicza, byłego piłkarza Wisły Kraków, reprezentanta kraju. Choć urodziłam się w Polsce, większość życia spędziłam we Francji, gdzie do dziś mieszka moja rodzina. Występowałam w tamtejszym RC Cannes i reprezentacji tego kraju. Obecnie jestem siatkarką Vakifbanku Stambuł.

Dziś czuję ogromny żal, gdy słyszę w stosunku do siebie słowa „córka Niemczyka”. Oświadczam, że pan Andrzej Niemczyk nigdy mnie nie wychowywał i nie odgrywał w moim życiu roli ojca. Za takiego uważam Henryka Maculewicza, który opiekował się mną i moją starszą siostrą Moniką.Prawdopodobnie, gdybym nie była zawodową siatkarką moje losy nie skrzyżowałyby się nigdy z panem Niemczykiem. Byłam, jestem i będę córką Henryka i Krystyny Maculewiczów. Tak czuję i tak jest w moim akcie urodzenia. Bardzo kocham tatę Henryka i proszę wszystkich o uszanowanie mojej rodziny i respektowanie mojego stanowiska. Odżegnuję się od jakichkolwiek powiązań z panem Andrzejem Niemczykiem.

Z poważaniem

Kinga Maculewicz-De La Fuente

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved