Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Piotr Gacek: Szykuje się wspaniałe widowisko

Piotr Gacek: Szykuje się wspaniałe widowisko

Już w najbliższy wtorek siatkarze Skry Bełchatów zmierzą się z Iskrą Odincową w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Mecz rozegrany zostanie w łódzkim Pałacu Sportu przy komplecie publiczności. Emocji na pewno nie zabraknie.

Damian Bąbol: Już po raz trzeci w tej edycji Ligi Mistrzów zmierzycie się z Iskrą Odincowo, ale chyba nie ma się czego obawiać, bo już raz w Łodzi Rosjanie dostali od Was lanie.

Piotr Gacek: Zgadza się, w łódzkiej hali pokonaliśmy Iskrę 3:0, ale bardzo dobrze pamiętamy także spotkanie w Odincowie, gdzie przegraliśmy w takim samym stosunku. To będą na pewno zupełnie inne spotkania od tych, które rozegraliśmy w fazie grupowej. Poza tym stawka najbliższego dwumeczu jest nieporównywalnie większa. Celem jest przecież awans do Final Four Ligi Mistrzów, dlatego nerwy będą znacznie większe. Ale każdy z nas nie może się już tego spotkania doczekać, bo szykuje się naprawdę wspaniałe widowisko.Według Pana Iskra jest lepszą drużyną od Dynama Moskwa?

Porównując oba zespoły pod względem personalnym, to wydaje się, że lepiej pod tym względem wypada jednak Iskra. Przykład? Johann Schops jest moim zdaniem dużo lepszy od Siemiona Połtawskiego. Jeżeli chodzi o resztę zawodników, to prezentują raczej wyrównany poziom, ale mimo wszystko z lekkim wskazanie na zespół z Odincowa. Gra tam przecież Brazylijczyk Giba, który potrafi sam przesądzić o losach meczu. W dodatku Iskra to drużyna, która jak tylko dobrze zacznie, to później bardzo ciężko nawiązać z nią wyrównaną walkę.

We wtorek po raz kolejny zobaczymy pojedynek dwóch czołowych libero na świecie?

(śmiech) Absolutnie nie. Aleksiej Werbow to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy siatkarz na świecie występujący na tej pozycji. Nie chciałbym jednak się do niego porównywać. Dla mnie najważniejsze jest zwycięstwo mojej drużyny, a rywalizacja indywidualna schodzi już na dalszy plan.

Na koniec zapytam o kibiców. Po raz kolejny możemy się spodziewać kompletu publiczności i niesamowicie głośnego dopingu z ich strony. Jakie ma to dla Was znaczenie?

Ogromne. Za każdym razem przez cały mecz czujemy wielkie wsparcie z ich strony. Doping 10 tys. fanów jedynie nas uskrzydla, a wiem, że niejednego już siatkarza światowej klasy na początku meczu wręcz sparaliżował. Liczymy, że po raz kolejny kibice poniosą nas do zwycięstwa.

*Więcej w Gazecie Wyborczej Łódź

*Autor – Damian Bąbol

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2009-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved