Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Siatkarskie objawienie 2008 roku

Siatkarskie objawienie 2008 roku

fot. archiwum

Tytuł siatkarskiego objawienia w 2008 roku czytelnicy Strefy Siatkówki przyznali Krzysztofowi Stelmachowi. Drugie miejsce zajęła Maja Tokarska, a trzecie Katarzyna Gajgał.

Wyniki III Plebiscytu Strefy Siatkówki

Siatkarskie objawienie 2008 roku

1. (-) Krzysztof Stelmach – 47,17% głosówKrzysztof Stelmach jest 274-krotnym reprezentantem Polski. Uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie (1996 rok). Wiele lat spędził grając w klubach włoskich, m.in.: Petrarca Padowa oraz Falconara Sira. Ma na koncie cztery mistrzostwa kraju. W 2006 roku został wybrany MVP Pucharu Polski. W 2008 roku Krzysztof Stelmach zdobył ze Skrą Bełchatów czwarty tytuł Mistrza Polski, po czym zakończył siatkarską karierę i został szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Od początku sezonu jego podopieczni grają jak z nut i zostali okrzyknięci rewelacją sezonu. Widać, że Krzysztof Stelmach obdarzony jest talentem w kontaktach z ludźmi i jako świeżo „emerytowany” siatkarz potrafi doskonale wpłynąć na grę zespołu. Często widać, że chciałby jeszcze pomóc aktywnie swoim siatkarzom i aż rwie się, aby wejść na boisko.

2. (-) Maja Tokarska – 12,23% głosów

Ma dopiero 18 lat, jednak już stanowi trzon ekipy Gedanii Żukowo. W 2007 roku wraz z koleżankami z Gdańska została mistrzyną Polski kadetek i młodziczek oraz wicemistrzyną Polski juniorek. Kibice docenili wspaniałe warunki fizyczne i ogromny talent tej zawodniczki. Maja Tokarska do tego talentu dołożyła żywiołowość i ogromne zaangażowanie. Dobrze prowadzona będzie z pewnością obiektem zainteresowania czołowych klubów w Polsce oraz za granicą, a reprezentacja Polski może zyskać wielką gwiazdę.

3. (-) Katarzyna Gajgał -11,95% głosów

Środkowa BKS-u Aluprof Bielsko-Biała nie należy już do siatkarek młodego pokolenia. Karierę zaczynała w MKS-ie Lubań Śląski, a w 1999 roku trafiła do BKS-u. Ma już na swoim koncie kilka sukcesów, m.in.: złoty medal Mistrzostw Polski (2003 rok). Później odeszła nieco od sportu, aby skupić się na macierzyństwie. Rok 2008 był dla jej kariery przełomowy. Sprawiły to przede wszystkim dobre występy w reprezentacji Polski. Nawet podczas porażek naszej kadry, Katarzyna Gajgał trzymała równy, wysoki poziom gry.

Dalsze miejsca zajęli:

4. (-) Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz – 11,37% głosów

5. (-) Klaudia Kaczorowska – 10,24% głosów

6. (-) Michał Dębiec – 5,25% głosów

7. (-) Ewelina Sieczka – 1,76% głosów

 

Zobacz również:

Michał Winiarski najlepszym polskim siatkarzem 2008 roku

Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą polską siatkarką 2008 roku

Stephane Antiga najlepszym obcokrajowcem 2008 roku

Helena Horka najlepszą zagraniczną siatkarką grającą w Polsce 2008 roku

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved