Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Zdrzałka: Wszystko zweryfikuje boisko

Krzysztof Zdrzałka: Wszystko zweryfikuje boisko

fot. archiwum

Przeciwnicy powinni nastawić się na twarde granie. Jeśli na boisku pokażemy w 100% to co potrafimy, to jestem spokojny o naszą grę, a co za tym idzie i o wynik – mówi przed sobotnim spotkaniem z Morzem Bałtyk Szczecin wałbrzyski przyjmujący Krzysztof Zdrzałka.

W pierwszej rundzie fazy play-off zmierzycie się z Morzem Bałtyk Szczecin, obawiacie się przeciwnika?

 

Krzysztof Zdrzałka : – Nie, zdecydowanie nie obawiamy się tego zespołu. Przeciwnicy są w tej chwili dosyć mocni w wypowiedziach na nasz temat i temat ich walki o awans. Myślę, że jesteśmy podobnymi zespołami, ale my jesteśmy dalej na fali, 21:4 to bilans naszych setów w drugiej rundzie ligi. Więc nie uważam nas za słabszych. Myślę, że wszystko zweryfikuje boisko. A na pewno w tych meczach będzie kilka smaczków. 

Morze Bałtyk to dla Victorii Wałbrzych trudny rywal?

 

Na pewno nie są ligowym słabeuszem. W lidze mamy 1:1. Siatkarze ze Szczecina wypowiadają się bardzo odważnie na temat fazy play off. Mogę tylko powiedzieć, aby pamiętali, że jeszcze my stoimy na drodze, jeśli nas przejdą to gratuluję. Powinni nastawić się na twarde granie. Jeśli na boisku pokażemy w 100% to co potrafimy, to jestem spokojny o naszą grę, a co za tym idzie i o wynik. Mamy swoje przeciwności które jeszcze bardziej nas motywuje do gry. Więc czekam na finał play off, a jak będzie wszystko zweryfikuje boisko.

 

Co według Ciebie jest mocną stroną drużyny ze Szczecina?

 

Ich mocną strona na pewno będzie zagrywka. Właśnie w tym elemencie na własnej hali czują się bardzo pewnie. Dużym wzmocnieniem będzie także pomoc Kuby Makiewicza. Bo mimo tego, iż nie trenuje normalnie zawsze dobrze jest mieć w zespole tak doświadczonego zawodnika.

 

Jak przygotowywaliście się do tych ważnych spotkań?

 

Oczywiście dawaliśmy z siebie wszystko, pomimo różnego rodzaju przeciwności. Jesteśmy przede wszystkim drużyną i każdy z nas chce jak najlepiej zaprezentować się w meczu i co najważniejsze wygrywać.

 

Początek sezonu w waszym wykonaniu nie zachwycał, natomiast w końcówce udowodniliście, że nie jesteście przysłowiowymi chłopcami do bicia.

 

Faktycznie początek nam nie wyszedł. Po pierwsze musieliśmy sobie wyjaśnić kilka spraw, a po drugie musieliśmy się zgrać ze sobą. Myślę, że punktem zapalnym było przyjście nowego libero Sławka Krypla, który swoim charakterem kilku zmotywował kilku może zdenerwował, co jakoś zagrało. Teraz jesteśmy zdecydowanie lepszym zespołem przede wszystkim wiemy kogo na co stać i staramy się wszyscy sobie pomagać. Na tym to polega.

 

Jakie jest najsłabsze ogniwo w waszej drużynie?

 

No niestety mamy tu jednego człowieka, który uważa że jest stworzony do PLS-u i próbuje traktować wszystkich po kolei z góry i olewać wszystko co robią koledzy. Rozumiem że nie wszyscy mają szacunek do kolegów z boiska. Nie będę rzucał nazwiskami bo to nie pora na to w każdym razie na pewno zagramy jako zespół, a nie sześciu facetów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved