Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Domex gra pierwszy mecz o utrzymanie

II liga kobiet: Domex gra pierwszy mecz o utrzymanie

Drużyna Domexu AJD rozpoczynaa w sobotę walkę o utrzymanie w gronie drugoligowców. Podopieczne trenera Pawła Kapicy zmierzą się na własnym parkiecie z MCKiS-em Jaworzno.

Częstochowianki do końca rundy zasadniczej walczyły o to, aby zająć bezpieczne, szóste miejsce w tabeli. Jeszcze na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek wydawało się to realne. Niestety, nie udało się. Porażki z Płomieniem Sosnowiec i AZS-em Politechniką Śląską Gliwice sprawiły, że studentki AJD zajęły ostatecznie ósme miejsce w lidze i będą walczyć o utrzymanie. Ich przeciwniczkami będą ostatnie w tabeli siatkarki z Jaworzna. W tym sezonie częstochowianki w meczu u siebie wygrały z MCKiS-em 3:2, a na wyjeździe, schodziły z parkietu pokonane. W tej fazie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw. Wygrana drużyna utrzymuje się w II-lidze, przegrani walczą o prawo gry z wicemistrzem III ligi.

Trenowaliśmy ostatnio bardzo intensywnie – mówi częstochowski szkoleniowiec. – Dziewczyny są zmobilizowane i wierzę w to, że zrobią wszystko, aby w tym arcyważnym dla nas spotkaniu zwyciężyć. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie będzie łatwy mecz. Z Jaworznem trudno nam się grało w tym sezonie. Na domiar złego znów nie będę mógł wystawić optymalnego składu.Z kadry wypadła na dłuższy czas podstawowa przyjmująca AJD, Katarzyna Graczyk (noga w gipsie), a pod znakiem zapytania stoi występ środkowej Kamili Krzyżanowskiej, która narzeka na bóle pleców i nie wiadomo, czy będzie zdolna do gry.

Ciężar gry będzie spoczywał zatem na naszej młodzieży – dodaje Kapica. – Oby dały radę.

Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę, w Akademickim Centrum Sportowym, ul. Dembińskiego 6. Początek, godz. 17.00, wstęp wolny.

* Autor tekstu: Cezary Wachelka (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved