Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Hit kolejki w Nysie?

I liga: Hit kolejki w Nysie?

Mecz AZSu Nysa i Pronaru Hajnówka starciem gigantów nie będzie, bo nie są to zespoły szczytu tabeli. Ale nie zmienia to faktu, że spotkanie może być bardzo ciekawe, bo nysanie lubią niespodzianki - szczególnie u siebie.

Pojedynek pomiędzy AZS-em Nysa a Pronarem Hajnówka zapowiada się imponująco. Prognozuję, że może to być jeden z hitów przedostatniej kolejki rundy zasadniczej. Co przemawia za gospodarzami – nyskimi akademikami? Przede wszystkim atut własnej hali, a w przypadku nyskiego zespołu ten argument brzmi wyjątkowo groźnie, ponieważ w przysłowiowym „kociołku” chyba nikomu nie gra się prosto, łatwo i przyjemnie. Specyfika otoczenia ma duże znaczenie, bo przecież siatkarze nie są jednostkami zawieszonymi w próżni. Kibice mają prawo również do dodatkowej mobilizacji, ponieważ po ostatnim zwycięstwie z Będzinem pojawiła się mała iskierka nadziei, że gospodarze sobotniej rywalizacji awansują na bezpieczną pozycję w tabeli. Nie jest to jednak zależne tylko od gry AZS-u, ale także od porażek rywali – głównie GTPS-u Gorzów, od którego nysan dzieli zaledwie bilans setowy (obydwie drużyny mają po 27 „oczek”). W ostatnich spotkaniach zawodnicy Janusza Bułkowskiego spisywali się nad wyraz dobrze, ponieważ zwyciężyli w ostatnich trzech spotkaniach i dopisali na swoje konto osiem punktów.

Formalnym faworytem pozostaje ekipa przyjezdna Pronaru Hajnówka, która w poprzednim starciu z nyską drużyną zgarnęła wszystko, co było do wzięcia. Również w swoich trzech ostatnich meczach Hajnówka górowała nad rywalem. Poza tym sobotnim gościom nyskiego parkietu brakuje tylko trzech punktów do gry w play-offach, więc zapewne będą chcieli zdobyć je możliwie najszybciej, aby spać spokojnie i nie wprowadzać dodatkowych nerwów. Zespół Pronaru jest znacznie wyżej notowany w klasyfikacji, więc również, albo nawet przede wszystkim, przemawia za nimi pozycja w tabeli. Zastanawiający jest jedynie fakt, że drużyna zagrała 25.02.2008 sparing z II-ligowym ZKS Ślepsk Augustów i przegrała go 3:1. Czy ten towarzyski mecz mocno zarzutuje na dyspozycję zespołu trenera Pawła Blomberga? Co prawda trener Blomberg będzie miał już do dyspozycji Michała Jaskulskiego, ale wiadomo, że w Nysie, a być może i w ostatnim meczu fazy zasadniczej, nie zagra Łukasz Staniewski, ktory ma nałożoną szyne na złamany palec. Warto śledzić przebieg rywalizacji i samemu się przekonać, jak nyski „kociołek” podziała na hajnowian. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 28.02.2008 o godzinie 18 w hali przy ulicy Głuchołaskiej w Nysie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved