Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W USA testowano zawodniczki

W USA testowano zawodniczki

Federacja Siatkówki USA po raz kolejny zorganizowała testy dla chętnych do gry w kobiecej reprezentacji. Wzięło w nich udział 160 zawodniczek, które chciałyby występować w kadrze A oraz B, a także w kadrze juniorskiej.

Zawodniczki obserwował nowy szkoleniowiec żeńskiej kadry USA – Hugh McCutcheon. – Byłem pod wrażeniem talentu i zawodniczek, które uczestniczyły w tych testach – przyznał trener. – Zawodniczki ciężko pracowały, aby zostać ocenionymi przez sztab trenerski, który starał się, aby ten weekend zakończył się sukcesem.

W testach wzięło udział 39 środkowych bloku, 37 libero, 28 rozgrywających, 17 atakujących i 39 przyjmujących. Wśród młodych zawodniczek były reprezentantki 64 różnych uczelni.Hugh McCutcheon stwierdził, że w USA jest wiele utalentowanych zawodniczek. Podkreślił także, że celem Federacji jest stworzenie najlepszego środowiska dla tych siatkarek, aby mogły trenować, a w konsekwencji osiągnąć międzynarodowy poziom.

Szkoleniowiec jest zadowolony, że w marcu może ogłosić szeroki skład reprezentacji, zaś w kwietniu rozpocząć treningi. Zawodniczki grające w europejskich klubach dołączą do drużyny w maju.

W planach żeńskiej reprezentacji jest między innymi udział w Pucharze Panamerykańskim w Miami oraz trzeciej rundzie kwalifikacji do mistrzostw świata w Japonii. Amerykanki wezmą także udział w World Grand Prix, mistrzostwach strefy NORCECA w Pucharze Wielkich Mistrzyń w Japonii.

źródło: usavolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved