Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nie tylko Euro 2012 się liczy

Nie tylko Euro 2012 się liczy

Pochłonięte organizacją Euro 2012 Ministerstwo Sportu zapomniało o innym ważnym turnieju. Jeżeli natychmiast nie zdecyduje o ostatecznej lokalizacji hali na 18 – 20 tys. widzów, siatkarskie Mistrzostwa Świata 2014 ominą stolicę.

Proces inwestycyjny przy hali na ok. 20 tys. widzów razem z zaprojektowaniem i budową trwa ok. czterech, pięciu lat. Jeśli chcemy zdążyć przed 2014 rokiem, trzeba zacząć natychmiast – mówi Mirosław Proppe, partner w KPMG zajmujący się doradztwem dla sektora publicznego.

Co będzie, jeśli Warszawa nie zbuduje na czas hali?Można rozegrać wszystkie mecze poza stolicą, baza obiektów jest spora: Łódź, Trójmiasto, Wrocław – wymienia Artur Popko, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Ale to prestiżowa impreza i jej finał powinien odbyć się w Warszawie.

Przed stolicą stoi więc prosta alternatywa. Jeśli uda się postawić halę na 20 tys. widzów (taką obiecuje minister Drzewiecki), będzie to największy obiekt w Europie. Duma i chwała warszawiaków. Jeśli obiekt nie powstanie, stolica skompromituje się na arenie międzynarodowej.

*Więcej w Życiu Warszawy

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved