Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jacek Nawrocki: Mecz ograniczył się do pierwszego seta

Jacek Nawrocki: Mecz ograniczył się do pierwszego seta

PGE Skra Bełchatów potrzebowała wygranej w jednym secie, aby awansować do finału Pucharu Polski. Cel został osiągnięty. Teraz bełchatowianie szukają wytchnienia przed bardzo trudnym meczem z Iskrą Odincowo.

Emocje w meczu w Jastrzębiu były w zasadzie tylko w pierwszym secie.

Jacek Nawrocki: – Jeśli chodzi o agresję i wolę walki ten mecz ograniczył się w zasadzie do pierwszego seta, ale później, ci zawodnicy, którzy z obu stron dostali szansę zaprezentowania się na parkiecie, pokazali na co ich stać. Skra i Jastrzębski Węgiel są zespołami, które mają pełne dwunastki i na pewno będą korzystać ze wszystkich zawodników w decydujących momentach tego sezonu.Mecz w Pucharze Polski jest preludium do spotkania ligowego, które co prawda w tabeli wiele nie zmieni, ale na pewno wywołuje dodatkowy dreszczyk emocji.

Jak zawsze bywa w potyczkach pomiędzy Skrą, a Jastrzębskim Węglem, na tak gorącym terenie, te emocje zawsze będą. Jednak myślę, że oba zespoły będą się szykowały do postawionych sobie celów – my do meczu z Iskrą Odińcowo i finału Pucharu Polski, a jastrzębianie do Final Four Challenge Cup. Będziemy szukali odpoczynku już w okolicach soboty, bo we wtorek gramy w Lidze Mistrzów. A miejscowi? Sądzę, że są w połowie przygotowań do najważniejszych dla nich meczów w europejskich pucharach.

Wspomniał pan o szukaniu świeżości przed meczem z Iskrą… Stąd rezerwowy skład po wygranym pierwszym secie w Jastrzębiu?

Skorzystaliśmy z okazji, aby sprawdzić wszystkich zawodników i tę okazję wykorzystaliśmy. To nie miało nic wspólnego z przygotowaniem motorycznym, czy też oszczędzaniem zawodników. To nie ten etap, gdzie tego byśmy szukali.

Do meczu z Iskrą został dokładnie tydzień. Wszystko jest już domknięte na ostatni guzik?

Myślę że po dwóch spotkaniach z Iskrą w fazie grupowej bardzo dużo o nich wiemy. Tak samo jak oni, o nas. Te dwie drużyny dobrze się znają, nie są w stanie niczym się zaskoczyć. We wtorek będą decydowały niuanse, więc bardzo ważne będzie podejście mentalne i psychiczne do tego spotkania. W tym meczu możliwy jest każdy wynik.

Rosjanie podejdą do tego spotkania z większym respektem.

Na pewno z dużo większym respektem niż do pierwszego spotkania w Polsce. To już było widać w meczu rewanżowym. Ich postawa znacznie się poprawiła, chociaż my nie zagraliśmy tam dobrego spotkania.

Ale wnioski zostały wyciągnięte?

Jak zawsze w takich konfrontacjach staramy się analizować wszystko to co złe i to co dobre. Nasz zespół na pewno będzie do tego spotkania dobrze przygotowany. Pozostaje jedynie dyspozycja dnia, czy godziny – ona na pewno będzie miała ogromne znaczenie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved