Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Sparing kandydatów do awansu

II liga: Sparing kandydatów do awansu

W środę sparowały ze sobą dwie II ligowe drużyny MOS Wola Warszawa oraz RCS Czarni Radom. Był to ostateczny sprawdzian obu zespołów przed meczami pierwszej rundy play-off o awans do pierwszej ligi.

RCS Radom w czwartej grupie zajął drugie miejsce tuż za niekwestionowanym faworytem tej grupy FARTem Kielce. Goście przyjechali w najsilniejszym składzie z takimi nazwiskami jak Biliński , Staniec czy Szumielewicz . Gospodarze także już w pełnym składzie stawili się na to widowisko, choć w żadnym z setów nie grali optymalnym ustawieniem toteż wygrana 3:1 nad mocnym przeciwnikiem wzbudza respekt.

W pierwszym secie obie ekipy wyszły w najmocniejszych ustawieniach choć w drużynie gospodarzy na pozycji libero wystąpił młody przyjmujący Nassalski poza nim stali bywalcy wyjściowej szóstki: Szulc , Drabkowski , Skalski , Żuber , Iliński i Sutyniec . Set bardzo wyrównany, walka punkt za punkt trwała niemal przez całego seta. W końcówce zadecydowały błędy własne drużyny gospodarzy i goście mogli się cieszyć z wygranej 22:25.

Druga partia miała podobny charakter, obie drużyny wyszły w takich samych ustawieniach. Ponownie trwała zażarta walka tym razem do połowy seta do momentu, gdy na zagrywce pojawił się Piotr Żuber . W tym momencie drużyna MOSu wypracowała sobie kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca seta. Odsłona zakończona wynikiem 25:19 dla gospodarzy.

Od trzeciej partii zaczęły się zmiany w obu ekipach. Powoli do gry zaczęli wchodzić zmiennicy. W drużynie gospodarzy zeszli Szulc oraz Drabkowski zastąpieni Pawlewiczem i Makowskim . Drużyna przyjezdnych także dokonała kilku roszad. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra w ataku młodego wychowanka MOSu Witolda Pawlewicza , który już do końca meczu grał na bardzo wysokiej skuteczności, popisując się kilkoma efektownymi ataki z szóstej strefy. Set zakończył się wygraną gospodarzy 25:21.

Czwarta odsłona to kolejne zmiany w obu drużynach. Gospodarze wyszli w składzie Schamlewski , Iliński , Pawlewicz , Nassalski , Makowski , Kaczmarek oraz Żurek (l). Z drugiej strony siatki trener Skrok desygnował również w większości zmienników, co nie zmniejszyło poziomu widowiska. Obie odmłodzone „szóstki” za wszelką cenę chciały pokazać się z jak najlepszej strony. W ataku wyróżniał się Pawlewicz , w obronie Żurek , na rozegraniu starał się jak mógł Makowski . Głównie dzięki równemu rozłożeniu ataku w ekipie gospodarzy to oni mogli się cieszyć zwycięstwem w tym secie 25:22. W całym meczu było już 3:1.

Dzięki wolnej sali obaj trenerzy zdecydowali się na jeszcze jednego krótkiego seta, aby młodzi siatkarze mogli się jak najwięcej ogrywać. Składy obu drużyn zostały bez zmian, nadal grali zmiennicy, podstawowi zawodnicy zostali tylko na pozycjach libero. Set rozpoczął się od przewagi „Czarnych” i tak też się zakończył. Jednak nie wynik był ważny, a ogranie. Krótka partia zakończona zwycięstwem gości 15:9.

MOS Wola Warszawa – RCS Czarni Radom 3:1

(22:25, 25:19, 25:21, 25:22)

Skład:

MOS Wola: Szulc, Drabkowski, Skalski, Żuber, Iliński, Sutyniec, Nassalski (libero) oraz Pawlewicz, Makowski, Żurek, Schamlewski i Kaczmarek

źródło: btwozki.pl