Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Siarka i UMKS Łańcut ukarane walkowerami

II liga K: Siarka i UMKS Łańcut ukarane walkowerami

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o dziwnym zakończeniu rundy zasadniczej w grupie 4 II ligi kobiet. Dziś doczekaliśmy się decyzji Wydziału Rozgrywek PZPS, który ukarał Siarkę Tarnobrzeg oraz UMKS Łańcut obustronnym walkowerem.

Chodzi o rozegrany dzień później mecz pomiędzy drużynami UMKS Łańcut a Siarką Tarnobrzeg. Gospodynie miały już zapewnione pierwsze miejsce w tabeli przed play-off, a po meczach sobotnich w tej grupie wiadomo było, że Siarce brakuje dwóch punktów by zająć czwarte miejsce w tabeli i awansować do play-off. W niedzielę tarnobrzeżanki pokonały lidera w jego hali 3:2 i wyprzedziły w tabeli AZS Skawa UE Kraków.

Krakowski klub wniósł protest do Polskiego Związku Piłki Siatkowej powołując się na przepis nakazujący rozegranie spotkań ostatniej kolejki rundy zasadniczej w jednym terminie. Wydział Rozgrywek PZPS po rozpatrzeniu sprawy ukarał kluby z Łańcuta i Tarnobrzega obustronnym walkowerem. Jako uzasadnienie tej decyzji powołano się na fakt, że mecz został przełożony mimo braku zgody PZPS.Po naniesieniu poprawek w tabeli w najbliższy weekend do Łańcuta na mecze play-off o miejsca 1-4 zamiast Siarki pojadą zawodniczki AZS UE Kraków. Wydział Rozgrywek PZPS swoją decyzją udowodnił, że nie można lekceważyć przepisów organizacyjnych, a wszelkie działania mogące budzić choć cień podejrzenia o nieuczciwość powinny spotkać się z natychmiastową reakcją.

Zobacz również:

Nieprzyjemny zgrzyt na zakończenie rundy zasadniczej

Aktualna tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved