Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Akademicy z Opola walczą o utrzymanie

II liga: Akademicy z Opola walczą o utrzymanie

fot. archiwum

Po trzech tygodniach przerwy powracają na ligowe parkiety siatkarze AZS-u Opole. Opolanie zmierzą się w barażach o utrzymanie z Delic-Polem Częstochowa.

Rywalizacja w tej fazie rozgrywek trwa do dwóch zwycięstw. Rewanż za tydzień w Częstochowie. Ewentualny trzeci mecz rozegrany zostanie 11 marca. – Mam nadzieję, że ranga tych spotkań nie wpłynie demobilizująco na drużynę. Przygotowujemy się na trudne boje, ale wierzymy w siebie i jesteśmy dobrej myśli – zapowiada Zbigniew Rektor , trener AZS-u KU PO, podkreślając, iż wszyscy jego zawodnicy są gotowi do gry, a o składzie zadecyduje dyspozycja dnia.

 

W ramach przygotowań do fazy play-out akademicy rozegrali trzy mecze kontrolne. Najpierw dwukrotnie zmierzyli się z Czarnymi Rząśnia, pierwszy mecz wygrali liderzy ligi po rundzie zasadniczej 3:2, drugi natomiast opolanie 3:1. Z kolei konfrontacja z Rośkiem Syców zakończyła się nietypowo, bowiem remisem 2:2. – Chłopcy spisali się bardzo dobrze i wnioskując po tych meczach, mamy prawo liczyć na dobry wynik w rywalizacji z częstochowianami – podkreśla zadowolony Rektor . 

W drugiej parze zmierzą się Bzura Ozorków i Górnik Radlin. Wygrani na tym etapie rozgrywek zapewniają sobie bezpośrednie utrzymanie, a przegrani grają o możliwość gry w dodatkowych barażach. Tam z kolei drużyna, która ulegnie, spada bezpośrednio z ligi. Zwycięzca gra kolejne mecze, tym razem z wicemistrzami grup barażowych trzeciej ligi.

 

Początek sobotniego meczu o godz. 18 w hali przy ul. Małopolskiej

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved