Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillaume Samica: Muszę grać lepiej, żeby być pierwszy!

Guillaume Samica: Muszę grać lepiej, żeby być pierwszy!

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla już po pierwszym secie wczorajszego meczu pucharowego ze Skrą wiedzieli, że dalej nie awansują. Grali jednak do końca, wygrywając 3:2. O meczu i Plebiscycie Strefy Siatkówki mówi Guillaume Samica.

Samik, zająłeś trzecie miejsce w plebiscycie Strefy Siatkówki na najlepszego zagranicznego siatkarza PlusLigi. Mógłbyś to skomentować?

 

Wszystko jest możliwe! Wszystko jest możliwe… jestem tylko trzeci (śmiech). A kto jest pierwszy? Antiga? (śmiech). 

Tak.

 

Niemożliwe. Przecież on prawie w ogóle nie gra! (śmiech) A tak na poważnie, to naprawdę bardzo miłe. Niedawno tutaj przyjechałem i to miłe, że ludzie doceniają naszą grę. Muszę grać lepiej, żeby być pierwszy!

 

Pierwsze miejsce zajął twój kolega z kadry narodowej i przyjaciel, Stephane Antiga. Nie jesteś trochę zazdrosny?

 

Nie, w ogóle. Z pewnością Stephane to świetny zawodnik. Gramy w innym stylu, on gra nieco bardziej defensywnie, ja może trochę bardziej ofensywnie, ale to naprawdę świetny zawodnik. Zawsze gra fantastycznie.

 

Porozmawiajmy o zakończonym właśnie pucharowym meczu. Po pierwszym secie wszystko już było wiadomo. Mimo to graliście dalej…

 

Wiedzieliśmy, że będzie ciężko wygrać ze Skrą 3:0 i po pierwszym secie wszystko było już przesądzone, ale chcieliśmy ostro poćwiczyć a gra ze Skrą to najlepszy ostry trening. Po pierwszym, przegranym secie, naszym celem było jak najwięcej jeszcze nagrać się w tym meczu. Igor [Yudin – przyp. Strefy Siatkówki] wrócił do gry i zagrał naprawdę dobrze, Adaś [Nowik – przyp. Strefy Siatkówki] bardzo dobrze sobie poradził, Rafa świetnie wszedł w grę, dając dobrą zmianę, dobrze grał też Seba [Pęcherz – przyp. Strefy Siatkówki]. Zagraliśmy dobrze jako zespół. Takie było założenie, że nawet jeśli nie awansujemy do finału Pucharu Polski, to gramy na całego dalej.

 

Co by się stało, gdybyście w pierwszym spotkaniu zagrali ze Skrą tak jak dzisiaj?

 

Możemy zagrać bardzo dobrze i pokonać każdy zespół, ale bywa, że gra nam nie wychodzi, i wtedy możemy przegrać z każdą drużyną. Wiemy, że nasz problem polega na tym, że musimy być teraz cały czas w świetnej formie, bo gramy z naprawdę dobrymi zespołami a przed nami bardzo ważne spotkania.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Dziękuję.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved