Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wygrana Gwardii, ale awans Centrostalu

PP: Wygrana Gwardii, ale awans Centrostalu

W rewanżowym meczu 1/4 Pucharu Polski Gwardia Wrocław pokonała Centrostal Bydgoszcz 3:1. Do półfinału awansują jednak bydgoszczanki, bowiem pierwszy mecz wygrały w stosunku 3:0.

Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 32:30 dla Centrostalu (pierwszy mecz bydgoszczanki wygrały 3:0). Trener Piotr Makowski w tej sytuacji postanowił dać szansę dublerkom. Na rozegraniu Monikę Smak zastąpiła Justyna Łunkiewicz, na przyjęciu za Joannę Kuligowską weszła Dominika Nowakowska, a pozycji atakującego miejsce Ewy Kowalkowskiej zajęła Monika Naczk, która co prawda wyszła w pierwszej szóstce, ale jako środkowa.

Za nami ciężki mecz z Farmutilem Piła i trener dał odpocząć kilku zawodniczkom. Szansę pokazania się dostały inne dziewczyny – mówi Waldemar Sagan, wiceprezes bydgoskiego klubu. Występujące gościnnie w Twardogórze (hala we Wrocławiu była zajęta) siatkarki Gwardii, pomimo odpadnięcia z Pucharu, do końca grały bardzo ambitnie i pewnie zwyciężyły.Zmienniczki miały okazję wykazać się i – jak pokazał mecz – nie końca im to wyszło. Przy doświadczonych zawodniczkach funkcjonują całkiem dobrze, ale same jeszcze nie potrafią sobie poradzić. Mam na pewno dużo materiału do przemyśleń. Myślę, że czeka nas jeszcze dużo pracy – podsumował mecz trener Makowski.

Finałowy turniej Pucharu Polski odbędzie się w olsztyńskiej hali Urania w dniach 14-15 marca. Wiadomo, że w półfinale rywalem bydgoszczanek będzie lider tabeli PlusLigi Kobiet Aluprof Bielsko-Biała, który w ćwierćfinale wyeliminował MKS Dąbrowa Górnicza.

Impel Gwardia Wrocław – Centrostal Bydgoszcz 3:1

(30:32, 25:19, 25:13, 25:20)

Składy zespołów:

Impel: Mroczkowska, Haładyn, Szkudlarek, Efimienko, Czerwińska, Kruk, Krzos (libero) oraz Wajda, Jagiełło, Szafraniec

Centrostal: Kowalkowska, Smak, Kuczyńska, Naczk., Kuligowska, Kasprzyk, Wysocka (libero) oraz Mróz, Łunkiewicz, Nowakowska

Zobacz również:

Wyniki 1/4 Pucharu Polski kobiet

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved