Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Poznaliśmy gospodarzy finałów pucharu CEV i Challenge

Poznaliśmy gospodarzy finałów pucharu CEV i Challenge

Final Four męskiej edycji Pucharu CEV zorganizuje Panathinaikos Ateny, zaś finał rozgrywek kobiet Asystel Novara. Polskich kibiców o wiele bardziej zainteresuje męski finał Challenge Cup, który zostanie zorganizowany przez Arkas Spor Izmir. Nie będzie z kolei Final Four kobiet.

Najciekawsza sytuacja powstała przy okazji Challenge Cup kobiet. Do Europejskiej Federacji Siatkówki w regulaminowym czasie nie wpłynęła żadna oferta organizacji turnieju finałowego. Finał zostanie zatem rozegrany systemem, który nazwano “Best of Three”. Wygląda on podobnie do polskich play-offów. W półfinale i finale zestawione pary zagrają do dwóch wygranych meczów. W przypadku remisu po dwóch spotkaniach, trzeci mecz powinien zostać rozegrany najpóźniej 48 godzin po poprzednim.

W pozostałych rozgrywkach nie było już problemu z organizacją turniejów finałowych. Męski finał Pucharu CEV zorganizuje ekipa Panathinaikosu Ateny. Ateńczycy w półfinale zmierzą się z włoskim Bre Banca Lannutti Cuneo. W drugim półfinale wystąpią Unicaja Almeria z Hiszpanii praz Lokomotiv Biełogorod z Rosji. Spotkania zostaną rozegrane w Olympic Indoor Hall w Atenach, hali, która może pomieścić 18 tysięcy widzów.Final Four Pucharu CEV kobiet odbędzie się w we włoskiej Novarze w Hall Palace. Przypominamy, że impreza finałowa zaplanowana została na dni 14-15 marca. W półfinale gospodynie zagrają z Fenerbahce Stambuł, zaś Urałoczka Jekaterinburg zmierzy się z niemieckim Rote Raben Vilsbiburg.

Oczy polskich kibiców zwrócone będą ku Final Four Challenge Cup mężczyzn. Zagra w nim bowiem Jastrzębski Węgiel, który w ćwierćfinale wyeliminował Sisleya Treviso. Organizatorem finału będzie dobrze nam znany Arkas Spor Izmir, w którym występuje Piotr Gruszka. W półfinale Arkas zagra z greckim E.A. Patras, zaś jastrzębianie zagrają z rumuńskim Tomisem Konstanta. Może się zatem zdarzyć, że o triumf w tych rozgrywkach Piotr Gruszka stanie naprzeciw swoich rodaków.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved