Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Nila Ann Håkedal i Ingrid Tørlen rozpoczęły przygotowania

Nila Ann Håkedal i Ingrid Tørlen rozpoczęły przygotowania

Na dwa miesiące przed startem nowego sezonu w plażówce największą uwagę przyciągają zmiany w poszczególnych team`ach. Norweżki Nila Ann Håkedal i Ingrid Tørlen nie mają tego problemu, gdyż będzie to ich ósmy wspólny sezon.

Celem pary Nila Ann Håkedal/Ingrid Tørlen jest przede wszystkim dobry występ podczas Mistrzostw Świata Swatch FIVB, które odbędą się w czerwcu w Stavanger. Norweżki grają razem od 2002 roku i w sumie mają na swoim koncie 83 występy. W tym sezonie mogą wpisać się na elitarną listę par, które zagrały wspólnie przynajmniej 100 razy.

Nila Ann Håkedal przyznała, że długoletnia gra z Ingrid Tørlen sprawia, że czuje się zrelaksowana. – Znamy się dobrze, swoje nastroje, mocne i słabe strony.Przypomnijmy, że w poprzednim roku norweska ekipa zdobyła na World Tour w Kristiansand brązowym medal, zaś w Mysłowicach brąz. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie uplasowały się na miejscu 9.

Po zakończeniu sezonu na początku września obie czułyśmy, że potrzebujemy długiej przerwy, dłuższej niż kiedykolwiek wcześniej – kontynuuje Nila Ann Håkedal. – W zasadzie nie pamiętam kiedy ostatnio spędziłam prawie sześć miesięcy w domu. To nie jest tak, że nie trenowałyśmy, ale robiłyśmy też mnóstwo innych rzeczy, np. pływałyśmy, grałyśmy w plażówkę z przyjaciółmi, a także miałyśmy w końcu dużo swobody. Od początku tego roku zaczęłyśmy bardziej normalne przygotowania do sezonu.

Nila Ann Håkedal i Ingrid Tørlen rozpoczęły przygotowania od zgrupowania w Brazylii. Norweżki zapowiadają, że będą trenować dość często w tym kraju. W końcu mają tam doskonałe warunki. Nila i Ingrid nie chcą stawiać przed sobą konkretnych i wysokich celów. Chcą przede wszystkim dobrze zaprezentować się przed własną publicznością podczas MŚ w Stavanger.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved