Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Katarzyna Skowrońska najlepszą polską siatkarką 2008 roku

Katarzyna Skowrońska najlepszą polską siatkarką 2008 roku

fot. archiwum

Czytelnicy Strefy Siatkówki wybrali najlepszą polską siatkarką 2008 roku Katarzynę Skowrońską-Dolatę, która wyprzedziła w naszym Plebiscycie Annę Barańską i Agnieszkę Bednarek.

 

Katarzyna Skowrońska-Dolata , podobnie jak Michał Winiarski po raz drugi wygrała w Plebiscycie Strefy Siatkówki. Tym razem jej przewaga nie była już tak znaczna, jak miało to miejsce w minionym roku, ale pozwoliła pewnie pokonać drugą Annę Barańską i Agnieszkę Bednarek , która znalazła się na trzeciej pozycji naszego Plebiscytu na Najlepszą Polską Siatkarkę.

Wyniki III Plebiscytu Strefy SiatkówkiNajlepsza Polska Siatkarka 2008 roku

(w nawiasie miejsce w 2007 roku)

1. (1) Katarzyna Skowrońska-Dolata – 35,97% głosów

Katarzyna Skowrońska-Dolata karierę siatkarską rozpoczęła w 1995 roku w Skrze Warszawa. Pierwszy zagraniczny kontrakt podpisała w 2005 roku, wiążąc się z klubem włoskiej serie A – Minetti Infoplus Vicenza. Po zakończeniu kontraktu, Kasia zdecydowała się przyjąć ofertę Asystelu Novara, gdzie grała przez ostatnie dwa sezony. Aktualnie popularny "Skowronek" broni barw mistrza Italii – Scavolini Pesaro. W trakcie sezonu nie tylko zdobywa dla swojej drużyny wiele punktów, ale także jest nagradzana indywidualnie. Oczywiście nie można zapomnieć o Katarzynie Skowrońskiej-Dolacie jako reprezentantce Polski. Wszyscy kibice wiedzą, że jest ona podwójną mistrzynią Europy seniorek z 2003 i 2005 roku. Nawet jeśli nasza reprezentacja nie odnosi sukcesów, to Skowronek jest jej jasną gwiazdą w każdym meczu. Dejan Brdjović , trener Asystelu Novara, powiedział o niej: – Jeśli Kasia dalej będzie robiła takie postępy może być jedną z najlepszych, a nawet najlepszą atakującą świata. Wtedy nikt nie będzie w stanie jej powstrzymać . Te słowa chyba całkowicie oddają to, jak wartościową zawodniczką jest najlepsza polska siatkarka 2008 roku w Plebiscycie Strefy Siatkówki.

2. (3) Anna Barańska – 19,32% głosów

Jedna z lepszych przyjmujących w PlusLidze Kobiet. Przez ostatnie lata związana była z zespołem Winiar Kalisz, z którym to klubem sięgnęła po Mistrzostwo Polski, SuperPuchar i Puchar Polski, jednak przed rozpoczęciem sezonu 2008/09 zdecydowała się wzmocnić barwy BKS-u Aluprof Bielsko-Biała, który jest jednym z pretendentów do zdobycia medalu z najcenniejszego kruszcu. Barańska imponuje przede wszystkim doskonałą grą w defensywie oraz techniką ataku, wiele problemów sprawia również jej kąśliwa zagrywka. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie uznanie w oczach nowego selekcjonera kadry – Jerzego Matlaka i poprowadzi reprezentację do medalu na zbliżających się Mistrzostwach Europy.

3. (-) Agnieszka Bednarek – 13,69% głosów

"Dudi", bo tak o niej mówią koleżanki z zespołu i znajomi, od trzech sezonów broni barw Farmutilu Piła, z którym zdobyła trzykrotnie wicemistrzostwo Polski, oraz Puchar Polski. Niespełna 23-letnia środkowa z roku na rok gra coraz lepiej, co zostało docenione przez ostatniego trenera reprezentacji Polski – Marco Bonittę, który powołał ją na Igrzyska Olimpijskie. Na co dzień spokojna i wyważona, na boisku niezwykle dynamiczna i skoczna, z całą pewnością polska siatkówka będzie z niej miała wiele pożytku.

Dalsze miejsca zajęły:

4. (-) Małgorzata Glinka-Mogentale 13,48%

5. (5) Mariola Zenik – 9,49%

6. (-) Joanna Mirek – 4,47%

7. (-) Katarzyna Skorupa – 3,57%

 

Zobacz również:

Michał Winiarski najlepszym polskim siatkarzem 2008 roku

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved