Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kasia szaleje na parkiecie

Kasia szaleje na parkiecie

- Już nie pamiętam, który to mój tytuł najlepszej siatkarki meczu - śmieje się Katarzyna Skowrońska-Dolata, wyrastającą na największą gwiazdę włoskiej Serie A1. W ostatnim meczu z Castellana Grotte (3:0), znów była najlepsza.

Do tej pory czułam mały niedosyt – przyznaje Kasia. – Zwycięstwa w plebiscytach na najładniejszą siatkarkę ligi włoskiej cieszyły, ale ja zawsze chciałam, aby patrzono na mnie przede wszystkim jak na zawodniczkę.

Postawa „Skowronka” znajduje odbicie w wysokim miejscu zajmowanym przez zawodniczkę w prestiżowym rankingu „La Gazzetta dello Sport”. Po 18 kolejkach ligowych na czele rankingu (notowanie z 21. lutego) ze zdecydowaną przewagą znajdowała się zawodniczka Scavolini Pesaro Carolina Costagrande, która jak do tej pory zdobyła 93 punkty, co daje średnią 5,17 na mecz (maksymalnie w jednym meczu można otrzymać 6 punktów).Drugą pozycję zajmowała Simona Rinieri (Monte Schiavo Jesi) – 71 punktów, a trzecią Katarzyna Skowrońska-Dolata – 69 punktów.

Najlepsza siatkarka Serie A:

1. Costagrande - 93 punkty
2. Rinieri - 71
3. Skowrońska - Dolata - 69
4. Pavan - 61
5. Osmokrović - 57
6. Bown, Usić - 56
8. Feng - 54
9. Togut - 53

Zespół „Skowronka” – Scavolini Pesaro – jest niepokonany od 41 spotkań. – Mamy już w kieszeni Superpuchar i Puchar Włoch, ale apetyty mamy olbrzymie. Chcemy jeszcze zdobyć mistrzostwo Włoch i Puchar Europy – mówi Skowrońska.

źródło: skowronska.pl, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2009-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved